Курсова робота «Жанрова і художня своєрідність авторської пісні на матеріалі В.Висоцького»

З предмету Іноземні мови · додано 14.12.2015 16:09 · від Anna · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1) Особливості авторської пісні

 2)Специфіка ідеостиля В.С.Висоцького 

3) Герої віршів висоцького, як авторські маски

 4) Відображення авторського "Я" та художні засоби його втілення

Висновок

Зроблений нами аналіз творчості Висоцького в жанровому аспекті виявив гнучкість і рухливість його художнього мисленння, тут мають місце процеси не стільки жанрової редукції, скільки жанрового синкретизму. Якісь жанри розмиваються, але їх місце займають нові жанрові форми авторської пісні. 
Авторська пісня, безумовно, була викликана запитами епохи, ставши, по словам Бєлінського, воістину «формою часу» (див. про це: Андрєєв 1991 ; Распутіна, 1999 ;. Соколова, 2000 ) По суті справи, домінуючі установки авторської пісні фактично сягають найдавніших народних і літературних ( лірика, древній епос ) традицій, які передбачають обов'язкове виконання віршів під музику і нерозривність автора, виконавця і музичного супроводу. Таким чином, виходить, що сучасні автори-виконавці (і насамперед, Висоцький ) наче поверталися до витоків поезії, що не мислимі без музичного розспіву, і тим самим повертали ліричному слову його початкову музичну природу.Феномен Висоцького, на відміну від інших поетів-піснярів,полягає в тому, що разом з відродженням цієї найдавнішої форми розспівної лірики в його творчості відроджуються компоненти й інших найдавніших культурних традицій, що висвічували найважливіші грані народного мислення та національного менталітету. 
Це стало можливим завдяки специфіці його художньої свідомості : з одного боку, Висоцький розкриває внутрішній світ окремої особистості в процесі її духовного самовизначення, а з іншого - розчиняється в масовій свідомості, в соборному хоровому началі. Власне, «я» віршів це не « я » автора, тобто, строго кажучи, його не можна назвати ліричним, але в той же час це не «я» оповідача, персонажа, характерного для епічних форм поезії. Це щось третє, що об'єднує в собі ліричний і епічне начала.Потрібно відзначити, що в піснях про війну вичленяється ще один жанровий різновид, позначений нами як « хоровий » (« Ми обертаємо землю» тощо), в якому голос автора розчиняється в « соборній » свідомості народу, об'єднаного загальною метою і спільним духовним поривом. 
За його образами-масками, як і в народно-карнавальній культурі, завжди таїться невичерпність і багатоликість життя.Пародійні жанри, таким чином, є засобом художнього узагальнення, що виявляють типологічні конфлікти і ситуації вже не стільки злободенні, властиві справжньому, скільки одвічні константи суспільного буття.
Жанровий потенціал авторської пісні отримав у творчості Володимира Висоцького найбільш ґрунтовну реалізацію. Поет повністю використав літературні та музичні можливості жанру, задіяв всі його смислові валентності ( за винятком, мабуть, суто ліричної ). Після нього важко було створити що-небудь нове в рамках
жанру авторської пісні, можливо, в цьому - одна з причин відходу жанру в клубний і естрадний побут. 
«Нерушима твоя стезя», - сказала М. Цвєтаєва про шлях іншого російського поета - O. Блокa. Ці слова - і про шлях В. Висоцького, який зберіг вірність собі як художнику і як людині у всіх складних обставинах його життя і його часу.

...И улыбаясь, мне ломали крылья,
Мой хрип порой похожим был на вой,
И я немел от боли и бессилья
И лишь шептал:"Спасибо, что живой"...

И лопнула во мне терпенья жила,
И я со смертью перешёл на "ты".
Она давно возле меня кружила, 
побаивалась только хрипоты.

И знаю я, что лживо, а что свято,
Я понял это всё-таки давно.
Мой путь один, всего один, ребята
Мне выбора, по счастью, не дано...
"Мой чёрный человек в костюме сером" В.С. Высоцкий

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?