Курсова робота «Оптимізація роботи персоналу», 2013 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 14.12.2015 14:54 · від Чирва Вікторія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Теоретичні аспекти управління роботою персоналу.4 1.1. Поняття, зміст і функції управління персоналом.4 1.2. Концепції управління персоналом.5 1.3. Складові оптимізації роботи персоналу.7 Розділ 2. Аналіз складових оптимізації персоналу.12 2.1. Планування роботи з персоналом та його розвиток.12 2.2. Проблема мотивації персоналу.15 2.3. Оптимізація чисельності персоналу.20 Розділ 3. Удосконалення роботи персоналу.25 3.1. Практичні рекомендації щодо мотивації персоналу.25 3.2. Зарубіжний досвід планування роботи з персоналом.26 3.3. Ефективні шляхи реалізації оптимізації чисельності персоналу.29 Висновки.33 Список використаної літератури.35 Додатки.37

Висновок

Управління персоналом – це сукупність цілеспрямованих дій керівного складу, організації і структурних підрозділів з керівництва підлеглими, спрямованих на досягнення поставлених загальних і специфічних цілей фірми.
Якщо менеджер ефективно мислить, має стратегічне бачення, не боїться змін і вчасно реагує на проблеми кожного члена трудового колективу, як головного складового елемента організації, то він функціонує та розвивається. Гнучке управління персоналом у ринкових умовах господарювання покладене враховувати цілий спектр питань адаптації співробітника до зовнішніх та внутрішніх умов функціонування та розвитку організації. Звичайно ж зрозуміло, що в таких умовах оптимізація роботи персоналу є однією з основних складових для успішного функціонування організації. Оптимізуючи роботу персоналу ми тим самим підвищуємо продуктивність його роботи, а отже і ефективність організації.
До основних складових оптимізації персоналу слід віднести: планування роботи з персоналом та його розвиток, мотивація персоналу, оптимізація чисельності персоналу. По кожній з цих складових в даній роботі було проаналізовано кращі підходи до реалізації.
Розвиток персоналу належить до одних з основних показників прогресивності суспільства та є вирішальним важелем науково-технічного процесу. Тому у державах з розвинутою ринковою економікою все більше компаній перебирають ініціативу щодо здійснення неперервного розвитку персоналу своїх підприємств. Планування й організація розвитку персоналу стають важливими функціями управління персоналом. Успадкування Україною цього досвіду є обов’язковою умовою забезпечення сталого економічного зростання.
Сьогодні багато компаній старанно намагаються побудувати мотиваційну модель для співробітників, але не у всіх це виходить. Для того, щоб впливати на персоналу мотивуючи їх необхідно знати рушійні сили мотивації. В цьому контексті приклад «АТБ-маркету» показує нам як в сучасних умовах можна налагодити зв'язок між персоналом та вищою ланкою управління, знаючи при цьому основні мотиви до праці у персоналу, для ефективної праці організації.
Щодо оптимізації чисельності персоналу, то також необхідно дотримуватися рекомендації, оскільки різка реструктуризація персоналу може призвести до негативних наслідків. Проводячи реструктуризацію необхідно не забувати про її етапи, оскільки це допоможе ефективно організувати роботу персоналу:
1. Діагностика поточного стану підприємства.
2. Дослідження місцевого та регіонального ринків праці.
3. Оцінка перспектив розвитку підприємства.
4. Оцінка масштабів вимагається оптимізації чисельності персоналу та можливостей перерозподілу робочої сили всередині підприємства.
5. Проведення заходів щодо оптимізації чисельності та зниження витрат на персонал.
Отже, безумовно оптимізація роботи персоналу є актуальною для всіх організацій, оскільки всі організації знаходяться в ринкових умовах та в змінному середовищі, а робота персоналу прямо впливає на роботу організації.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення