Дипломна робота «Управління виробництвом озимої пшениці», 2006 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 02.10.2007 12:21 · від sej · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретичні основи формування системи управління 1.1. Суть управління виробництвом зерна озимої пшениці 6 1.2. Особливості управління виробництвом зерна озимої пшениці в аграрних підприємствах 15 1.3. Вплив управління виробництвом зерна озимої пшениці на його результативність 26 Розділ 2. Оцінка і шляхи удосконалення системи управління виробництвом зерна озимої пшениці 40 2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства 40 2.2. Рівень управління і планування виробництва зерна озимої пшениці на підприємстві 52 2.3. Ефективність системи виробництва зерна на підприємстві 57 2.4. Шляхи удосконалення управління виробництвом зерна на підприємстві 63 Розділ 3. Охорона праці 75 Розділ 4. Екологічна експертиза 81 Висновки і пропозиції 85 Список використаних джерел 88 Додатки

Висновок

На основі проведених теоретичних досліджень у галузі управління виробництвом зерна, аналізу об’єкта вивчення – СДП "Контракт" Кобеляцького району можна зробити наступні висновки та пропозиції:

1. Найважливіша умова для дальшого розвитку сільського господарства – збільшення виробництва зерна. Першочергову увагу в реалізації цього підвищення сільгоспвиробники зосереджують на підвищенні врожайності на поліпшенні якості зерна.

2. Об’єкт дослідження СДП "Контракт" є великим господарством, в якому, у результаті проходження процесів реструктуризації і реорганізації власності спостерігалося скорочення ресурсного забруднення виробництва.

3. На даний час у підприємстві, що досягло позитивних зрушень у фінансово-господарському аспекті функціонування. Практично не проводяться заходи, які б сприяли підвищенню ефективності управління персоналом.

4. При аналізі показників урожайності озимої пшениці простягується тенденція зростання урожайності на 23,35 % у 2004 році, в порівнянні з 2002 р., рівень рентабельності по виробництву зерна озимої пшениці зріс на 24, 52 %.

5. В господарстві слід приділяти увагу інтенсифікації виробництва зерна. Адже ефективність виробництва зерна озимої пшениці в першу чергу, залежить від рівня врожайності. Основне завдання розробленої технології забезпечення істотного росту виробництва продукції, покращення її якості, досягнення високих показників, впровадження новітніх досягнень науки і техніки, забезпечення раціонального використання ресурсів.

6. При розробці виробничої програми управління виробництвом зерна було враховано дотримання послідовності операцій, та ряд чинників:

обробіток грунту (застосування прямого висіву без обробітку грунту, що дає можливість навіть у посушливий період отримати стабільні сходи;

дотримання строків сівби;

захист посівів від шкідників;

збирання врожаю.

7. Озима пшениця – основна продовольча культура в нашій державі. Саме її врожайність і рентабельність вирощування значною мірою визначають ступінь добробуту сільськогосподарських товаровиробників. На превеликий жаль, середня врожайність цієї культури в Україні в 2,5 рази нижча, ніж в країнах Західної Європи. Такий стан речей обумовлений багатьма чинниками, одним із яких є використання для посівів насіння невисоких репродукцій та застарілих сортів, що не відповідають сучасним вимогам високо інтенсивного землеробства. В сучасних умовах коли сортооновлення відбувається протягом 6-8 років, дослідження в селекційних центрах світу і України направлені на створення нових сортів з високим потенціалом врожайності, підвищеною стійкістю до комплексу хвороб, несприятливих погодних умов, та високими показниками якості зерна. При порівнянні нових сортів для господарства, слід запровадити сорт Дріада 1.

8. Для господарства було запропоновано такий новий сорт як Дріада 1: висока зимостійкість серед поширених в Україні сортів, висока посухостійкість і спековитривалий. Новий сорт володіє надійним генетичним захистом проти різних збудників хвороб, що дає змогу значно зменшити витрати на хімічний захист. хлібопекарські показники добрі та відмінні.

9. В результаті запрограмованих заходів ми отримаємо 1007,5 грн. з га, що на 43% більше ніж в фактичному. Рівень рентабельності складе 51,1 %, що на 18 % більше ніж в фактичному.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення