Курсова робота «Юридичні факти», 2014 рік

З предмету Право · додано 23.11.2015 19:55 · від Влад · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1 Юридичні факти–як невід’ємна складова правовідносин 5 1.2. Суб'єкти та об’єкти правовідносин 8 Розділ 2 Теоретичні основи юридичних фактів 12 2.1. Загальне поняття юридичних фактів 13 2.2. Класифікація юридичних фактів 16 2.3. Ознаки юридичних фактів 21 Розділ 3 Дефектність юридичних фактв 24 3.1. Ознаки дефектності юридичних фактів 24 3.2. Засоби юридичного реагування на дефектність юридичних фактів 27 Висновок 30 Список використаних джерел 33

Висновок

Головне завдання, що виконується юридичними фактами в правовому регулюванні - забезпечення виникнення, зміни і припинення правовідносин.
Розглядаючи юридичні факти, ми бачимо, що вони мають декілька класифікаційних характеристик.
Узагальнюючи досліджену тему можемо сказати, що класифікація юридичних фактів є досить поширеною (хоч і не вичерпною, вона постійно оновлюється), але в її основі лежить поділ всіх юридичних фактів на події та дії.
З погляду свого соціального змісту юридичний факт має насамперед адекватно відображати соціальну ситуацію. Стосовно останньої юридичні факти виконують двояку роль: по-перше, ідентифікаційну, оскільки вони покликані точно позначити соціальну ситуацію, забезпечити її фіксацію в правовому регулюванні. В цій якості юридичні факти виступають у ролі «індексів», що свідчать про наявність соціальне юридичної ситуації. По-друге, розмежувальну, яка полягає в тому, що юридичні факти окреслюють рамки ситуації, дозволяють обмежити її від подібних випадків, зробити її унікальною.
Юридичні факти мають відповідати не тільки «соціологічним», а й деяким «спеціально юридичним» вимогам, оскільки вони являють собою елемент юридичної форми суспільних відносин, один із засобів правового регулювання.
Однією з найважливіших вимог до юридичних фактів є їх юридична надійність. Це така характеристика факту, що відображає, з одного боку, сталість його зв'язку із соціальною ситуацією, а з іншого - стабільність його соціального змісту. Юридичні факти, особливо їх «законодавчий вигляд», покликані зберегти закони від різночитань.

Характерними рисами юридичних фактів є:
1. За своєю соціальною природою юридичні факти - це звичайні життєві обставини, які самі по собі не мають властивість викликати юридичні наслідки. Така якість надається їм юридичними нормами, і може статися так, що законодавець на якомусь етапі розвитку суспільних відносин перестане пов'язувати правові наслідки з даними юридичним фактом.. Таким чином, юридичні факти - це суспільно-юридичні явища.
2. Юридичні факти опосередковує рух правових відносин (виникнення, зміна, припинення). І якщо правосуб'єктність розглядати як особливого роду юридичне право в рамках общерегулятивних правовідносин, то фактичні умови правосуб'єктності (вік, осудність і т. п.) за своєю природою і механізму дії теж є юридичними фактами.
3. Юридичні факти викликають правові наслідки лише у взаємодії з правовими нормами. Юридичний факт виконує роль «пускового механізму» по відношенню до норми права, він запускає її в дію. У цьому плані юридичні факти можна розглядати як ланки, що пов'язують норми права та правові відносини.
4. Вказівки на юридичні факти та їх опис містяться в гіпотезах юридичних норм. Поряд з нормами та суб'єктами права юридичні факти виступають однією з передумов виникнення правовідносин.
Дуже важливо для правової сили юридичних фактів вчасно й правильно їх установити, зафіксувати, засвідчити й довести. Від цього залежить якість і швидкість реалізації законних прав й інтересів фізичних й юридичних осіб. Проте, на практиці саме через недотримання даних дій виникають різні колізії, дозволяють найчастіше в судовому порядку. Важливо вміти розмежовувати юридичні факти й докази про їх.
У процесі встановлення юридичних фактів нерідко виявляється, що вони мають різного роду дефекти і недоліки. В одних випадках вони пов'язані зі змістом юридичних фактів, в інших - із зовнішньою формою вираження.
Зловживання або недогляди в процедурі фіксації, посвідчення й доведення юридичних фактів ведуть до їхньої дефектності, шляху, подолання якої нерідко правом не регламентуються. Тому, найчастіше, у судах сторони не можуть довести своєї правоти (через дефектність юридичного факту або їхньої сукупності валитися все система доказів). Результатом є нездійснення ᴨᴏᴛенційне приналежним особам прав й інтересів.
Сказане ще раз підтверджує важливість і необхідність вивчення юридичних фактів.
Дослідивши дану тему можна сказати, що наукова і практична цінність класифікації юридичних фактів розкрита ще не повністю, її подальший розвиток може виявитися корисним для вирішення різноманітних завдань правознавства, у тому числі для соціологічних досліджень у юридичній науці.
Чітке, формальне, документальне засвідчення юридично значимих дій в повсякденному житті сприяє підвищенню правової культури особистості, зміцнює правопорядок та значно полегшує захист інтересів громадян у разі їх порушення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?