Курсова робота «Держава як суб’єкт фінансового ринку», 2014 рік

З предмету Фінанси · додано 20.11.2015 01:23 · від Варвара · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Теоретичні аспекти діяльності держави як суб’єкта фінансового ринку 2. Оцінка ролі держави на сучасному фінансовому ринку україни 3. Проблеми державного регулювання ринку фінансових послуг та шляхи їх вирішення Висновки Список використаних джерел

Висновок

Держава на фінансовому ринку посідає окреме місце. Вона може виступати позичальником, регулярно розміщуючи на зовнішньому та внутрішньому ринках свої боргові зобов'язання та інвестором, здійснюючи фінансову підтримку тих чи інших суб'єктів господарювання.
Функціонування будь-якого ринку в сучасних умовах неможливо собі уявити без законодавчої бази регулювання та впливу держави. Саме держава визначає і контролює правові основи ринкових відносин, насамперед права власності, установлює базові правила економічних відносин учасників ринку.
Обґрунтовано, що враховуючи поточний стан розвитку вітчизняної економіки та специфіку фінансового ринку, структура груп утримувачів державних облігацій має бути істотним чином змінена: частка НБУ в загальній структурі не має перевищувати 10%, а частка кожного утримувача – 30%. Аналіз показав, що протягом 2007-2013 рр. доходність державних облігацій в Україні була значно вищою, ніж в нових членах ЄС, що обумовило і високе значення спреду їх доходності, ключовими детермінантами якого є: різниця між короткостроковими процентними ставками в Україні та країнах єврозони, дефіцит / профіцит державного бюджету, процентні платежі уряду за державним боргом, дохід на душу населення, відношення зовнішнього боргу до ВВП, сальдо рахунку поточних операцій.
В Україні ринкові процеси відбуваються на фоні гострої нестачі інвестиційних ресурсів, необхідних для розвитку економіки. Питання гарантування прав та визначення законодавчих рамок інвестиційної діяльності повинно бути однією з пріоритетних функцій держави і суспільства.
Державна політика щодо подальшого розвитку фінансового сектору України, яка стосується усіх його складових, має здійснюватись за такими напрямами:
1. Підвищення ефективності державного регулювання та посилення уніфікації регуляторних вимог.
2. Реформування системи державного нагляду шляхом його відокремлення від інших регуляторних функцій та запровадженні пруденційного нагляду в усіх сегментах фінансового ринку.
3. Забезпечення переходу від екстенсивних шляхів розвитку фінансового ринку до інтенсивних.
4. Створення передумов для підвищення рівня капіталізації фінансових установ, забезпечення їх надійності та платоспроможності.
5. Збільшення інформаційної прозорості фінансових інститутів та відкритості регуляторних органів.
6. Посилення рівня захищенності прав та законних інтересів усіх учасників фінансового ринку.
7. Здійснення виваженої та поступової інтеграції вітчизняного фінансового сектору до світового фінансового простору шляхом впровадження європейських стандартів професійної ринкової діяльності та процедур державного регулювання і нагляду.
Існуюча в Україні система регулювання на фінансовоу ринку є розпорошеною, витратною та малоефективною. Головним її недоліком є те, що вона не відповідає сучасним вимогам, зокрема, не забезпечує дотримання принципу єдності у регулюванні. У той же час характерною тенденцією сучасного розвитку фінансового ринку є універсалізація фінансових установ, диверсифікація послуг, що вони надають, зосередження діяльності з надання усього спектру фінансових послуг.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?