Курсова робота «Кримінально-правовий аналіз тероризму», 2006 рік

З предмету Право · додано 29.09.2007 00:20 · від mini · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Правовий аналіз передумов виникнення загрози тероризму в Україні 1.1. Тероризм: юридична дефініція 1.2. Тероризм та терор 2. Компаративний аналіз тероризму і злочинів терористичного характеру та наслідки використання інформаційних технологій для вчинення терористичного акту 3. Міжнародні та національні стандарти кримінально – правової боротьби з тероризмом 3.1. Правові аспекти попередження та запобігання внутрішньодержавному тероризму при забезпечені національної безпеки 3.2. Вивчення міжнародного досвіду боротьби з тероризмом та проблеми залучення спецслужб країн – членів ЄС до боротьби з тероризмом Висновки Список використаної літератури

Висновок

Незважаючи на значний інтерес юристів, політологів та психологів до проблеми тероризму, чіткої теорії тероризму, яка, з точки зору кримінальної науки, дала б повноцінну та кваліфіковану правову оцінку на сьогодні ще не розроблено.Українським науковцям та юристам-міжнародникам доцільно було б розробити теоретичні засади розвитку тероризму.

Україна, як член ООН, і у новому КК 2001 р передбачила кримінальну відповідальність за тероризм. При цьому новий КК України значно ії розширив (ст 112 «Посягання на державного чи громадського діяча» та ст 279 «Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства»). На перший погляд визначення, наведене у ст..258 дуже громіздке, але це виправдано, тому що законодавець визначив цей термін вперше в історії кримінального законодавства України і потрібно при цьому було врахувати думки не тільки вчених нашої країни, держав ближнього та далекого зарубіжжя, а також дефініції міжнародних і міждержавних актів, угод та договорів стосовно боротьби з тероризмом.

Також в ст 258 слід було б визначити поняття міжнародного тероризму і вказати на його основні кваліфікаційні ознаки створення міжнародної терористичної організації (центру), терористичної бази бойовиків та керівництво ними тощо.

Нині у Особливій частині КК існує вісім статей, які передбачають кримінальну відповідальність за тероризм. але вони містяться у різних розділах Кодексу.

Зважаючи на загострення проблеми тероризму в світі, доцільно також внести зміни до КК України і зосередити його норми щодо тероризму в одному підрозділі розділу ІХ «Злочини проти громадської безпеки» і назвати його «Тероризм».

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали