Курсова робота «Вербалізація концепту війна у творі П. Загребельного "Європа 45"», 2014 рік

З предмету Філологія · додано 07.10.2015 20:01 · від Ринжук Ірина Володимирівна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ1. Теоретичні основи понять «концепт», «вербалізація».2 1.1. Поняття «вербалізація».2 1.2. Поняття «концепт», його структура та методика описання.2 Розділ 2. Місце П. Загребельного в історії української літератури.5 2.1. Життєвий і творчий шлях романіста.5 2.2. Роман «Європа 45» як відблиск подій Великої Вітчизняної Війни.8 Розділ 3. Мовні засоби презентації концепту «війна» у романі П.Загребельного.11 3.1. Мікроконцепт «зброя» та її різновиди.11 3.2. Мікроконцепт «техніка» та «військові звання».16 3.3. Абстрактні поняття, пов’язані з концептом «війна».32 3.4. Мікроконцепт «військові угрупування» та «воєнна справа».32 3.5. Мікроконцепт «військові приміщення».35 Висновки Список використаної літератури.38

Висновок

Отже, розглянувши поняття концепт та вербалізація, можна зробити висновок, що концепт є багатозначним явищем, його можна розглядати з різних точок зору, ним займалося багато науковців і в кожного з цього питання була власна думка. На даний момент концепт відбиває мовну картину світу. Щодо явища вербалізації, то основною її функцією є словесне вираження наших думок, почуттів, образів та ін.
Павло Загребельний сьогодні є одним з найпопулярніших українських письменників, чия творча спадщина приваблює все більше нових читачів.
В усіх своїх історичних романах письменник звертається до трагедійних ситуацій (йому загалом дуже близька поетика трагічного), перед багатьма моральними альтернативами постають його герої, і нерідко зроблений ними вибір вартий їхнього життя.
Роман «Європа 45» став визначною сходинкою в еволюції П. Загребелюного, свідченням його формування як прозаїка монументальних форм. У романі автор зображує події Великої Вітчизняної війни, свідко якиї йому довелося бути. Як люди боролися з свою Батьківщину за мир
Мовними засобами вираження даного концепту виступають переважно іменники на позначення зброї, техніки, чинів приміщень.
Проаналізувавши вогнепальну зброю, яку автор використав у романі в загальній кількості 100 слововживань, та зіставивши з результатом кожного слововживання поданих слів, ми з’ясували, що найбільше у тексті присутні такі слова: автомат – 30%, пістолет – 25%, гармата - 12 %. Мікроконцепт «зброя» має досить ширкий лексичний склад у поданому творі та велику кількість слововживань у прямому значення,у переносному зістрічається досить рідко.
У романі досить часто зустрічається різна техніка у великій кількості слововживань, пов’язана безпосередньо з концептом «війна», це і повітряна, підводна, сухопутна, яка дає більш якісну оцінку подіям, що описанні.
Як бачимо П. Загребельний використав досить багато назв різних
військових звань, що належать до армій різних країн. Це пов’язано перш за все, з тим, що роман присвячений подіям Другої Світової війни у якій брали участь Німеччина та країни Європи. Особливо багато у творі назв військових чинів німецького походження, що становить близько 50% від загальної кількості військових звань які наявні у романі.
У романі простежується використання слів які безпосередньо пов’язані з розкриттям концепту війна та які допомагають якісніше змалювати та проаналізувати описані події роману.
Як бачимо письменник використав у творі військові приміщення, що стосуються концепту «війна». Найчастіше у тексті зустрічаються випадки слововживання таких слів: казарма, що становить 45% від загальної кількості слововживань та слово концтабір – 30%.
З проаналізованого текстового матеріалу видно, що вій у дилогії П. Загребельного – це конкретне експліцитно виражене історичне явище, якому притаманна категорія означеності й процесуальний характер. Серед смислових ознак концепту виділених шляхом аналізу його вербальних репрезентантів, найбільшого вираження набуває мікроконцепт «Абстрактні поняття» пов’язаних з концептом «війна» який віддзеркалює загальнолюдські асоціації війни.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?