Курсова робота «Пенсійне забезпечення в Україні», 2014 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 01.10.2015 00:00 · від Tanusha Shymchak · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Сутність пенсійного забезпечення населення 6 1.2. Складові пенсійного забезпечення 11 1.3. Законодавча та нормативна база пенсійного страхування України 17 1.4. Висновки по розділу 1 23 Розділ 2. Оцінка пенсійного забезпечення в україні 24 2.2. Аналіз формування пенсійного фонду України 28 2.3. Висновки по розділу 2 33 Розділ 3. Проблеми та перспективи розвитку пенсійного забезпечення в Україні 34 3.1. Застосування зарубіжного досвіду щодо проведення пенсійної реформи в Україні 34 3.2. Напрями та завдання пенсійної реформи в Україні та шляхи їх подальшого удосконалення 37 3.3. Висновки по розділу 3 41 Висновки 43 Список використаних джерел 46

Висновок

Пенсійне забезпечення в Україні — це державна система, яка є головною складовою системи соціального захисту населення. Реалізацію державної політики у сфері пенсійного забезпечення здійснює Міністерство праці та соціальної політики і Міністерство фінансів України. Управління фінансами пенсійного забезпечення здійснює Пенсійний фонд України, а обіг коштів у пенсійній системі відбувається через банківські установи та відділення зв'язку.
Проаналізувавши стан пенсійного забезпечення ми зробили висновок, що на часі необхідна розробка законопроектів щодо поступового впровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи, щодо впровадження пільгового пенсійного забезпечення громадян, які працюють у шкідливих умовах, через недержавні корпоративні та професійні пенсійні фонди. До речі, вирішення останнього питання повинно мати неабиякий ризик для солідарної системи.
Що стосується інших положень пенсійної реформи, то одним із найважливіших є питання про встановлення віку виходу на пенсію за майбутнім законодавством. З огляду на світовий досвід, на несприятливу демографічну ситуацію в Україні, а також беручи до уваги різні точки зору щодо цього питання, потрібно зазначити, що проблема збільшення пенсійного віку існує. Але законодавці пішли компромісним шляхом, а саме шляхом надання права громадянинові самостійно приймати рішення стосовно виходу на пенсію чоловіків і жінок у віці, визначеному чинним законодавством, чи продовжувати працювати далі. При цьому законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено збільшення розміру майбутньої пенсії за кожен рік страхового стажу після досягнення вказаного віку. Збільшення відбуватиметься на відповідний відсоток, починаючи з 3% за перший рік і закінчуючи 85% за десять додаткових років.
Завдання, яке ставилось перед розробниками законів — це досягнення максимальної прозорості пенсійної системи. Лише досягнувши цього можна говорити про її повну керованість, а відтак і надійність. З цією метою розроблено і впроваджено систему персоніфікації пенсійних внесків, про яку вже говорилось, створено умови для забезпечення участі сторін застрахованих осіб і роботодавців в управлінні Пенсійним фондом. За системою встановлюється чіткий контроль з боку держави. Щороку Пенсійний фонд України інформуватиме застрахованих громадян щодо стану їх пенсійного рахунку в загальнообов'язковій накопичувальній системі.
Для досягнення тієї самої мети в системі недержавного пенсійного забезпечення передбачено участь представників застрахованих осіб в управлінні недержавним пенсійним фондом, реалізовано принцип диверсифікації функцій управління пенсійними активами і передбачено взаємодію різних державних органів у проведенні контролю і нагляду за суб'єктами недержавного пенсійного забезпечення.
Нині активно проводиться робота, розрахована на перспективу. Фахівцями Пенсійного фонду України розробляються механізми і технології подальшого удосконалення системи збирання і обробки даних персоніфікованого обліку, які застосовуватимуться в майбутньому. Вивчаються можливості щодо зменшення адміністративних витрат Пенсійного фонду і поєднання деяких функцій фондів соціального страхування.
Таким чином, можна підвести підсумок, що в Україні було створено законодавчі умови для становлення системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, основною метою якого є забезпечення достойного рівня життя громадян, які протягом свого трудового життя сплачували страхові внески, не приховуючи своїх трудових доходів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали