Курсова робота «Аналіз та функціонування механізмів управління природоохоронної діяльності на прикладі підприємства»

З предмету Екологія · додано 20.08.2015 03:48 · від Дмитро Виняр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.4 Теоретичний розділ.7 1.1. Огляд наукової та навчально-методичної літератури в умовах регіональних аспектів управління природоохоронною діяльністю.7 1.2. Оцінка нормативно-довідкової та законодавчої бази щодо управління природоохоронною діяльністю.15 Аналітично-дослідницький розділ.23 2.1. Загальна характеристика ДВАТ Шахта «Холодна балка».23 2.2. Аналіз економічних показників діяльності ДВАТ Шахта «Холодна балка».24 2.3. Аналіз екологічних показників діяльності ДВАТ Шахта «Холодна балка».33 Проектно – рекомендаційний розділ.42 Шляхи вдосконалення механізмів управління природоохоронною діяльністю у Донецькому регіоні.42 Висновки.45 Використана література.47

Висновок

У курсовій роботі було досліджено економічні механізми управління природоохоронною діяльністю Донецької області на прикладі ДВАТ Шахта «Холодна балка». Зокрема було розглянуто економічний та екологічний стан підприємства.
Також було досліджено питання щодо оцінки ефективності природоохоронних заходів. Зокрема виділення значних коштів на покращення якості питної води та берегоукріплювальних робіт. До найбільш складних ресурсно-екологічних проблем регіону слід віднести: вкрай незадовільну якість питної води, радіаційне забруднення, високий рівень забруднення малих річок, підземних вод, високий показник атмосферного забруднення. Викликає занепокоєння ерозія ґрунтів, підтоплення населених пунктів, зниження біо різноманіття екосистем.
Нами були внесені пропозиції щодо покращення екологічної ситуації в області, зокрема запропоновано кілька напрямків, метою яких є, перш за все, покращення екологічного стану району, сприяння збалансованому та невиснажливому використанню біологічних ресурсів у господарській діяльності, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на водних об’єктах району, ліквідація надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.
На нашу думку було правильно впровадити екологічну політику в області і можна виділити такі пріоритетні напрямки екологічної політики:
 поліпшення екологічного стану повітряного і водного басейнів, земельних ресурсів та якості питної води;
 вирішення питання по завершенню робіт з каналізування і очистки стоків в Запорізькій області;
 провести реконструкції водопровідної мережі, повітроочисних споруд;
 здійснювати заходи згідно регіональної програми впорядкування річок області;
 винести в натуру межі прибережно-захисних смуг річок на території району;
 збереження біологічного та ландшафтного розмаїття;
 благоустрій та озеленення;
 екологічна освіта та виховання;
 провести інвентаризацію об’єктів природно-заповідного фонду на підпорядкованій території;
Недосконалість адміністративно-правових і економіко-фінансових механізмів, низький рівень свідомості і мотиваційного стимулювання природоохоронної діяльності та використання природних ресурсів в Україні стали причиною виникнення ряду проблем природокористування. Для покращення ситуації щодо використання природних ресурсів та їх охорони в розрізі регіону, країни і навіть будь-якої виробничої одиниці необхідно, щоб природокористування стало невід’ємною складовою процесів життя і діяльності людини та суспільства загалом при сприянні адміністративно –правових і фінансово-економічних важелів впливу.
Актуальною залишається проблема виникнення і ліквідації несанкціонованих звалищ, відходів на території регіону, раціоналізація механізмів управління природоохоронною діяльністю.
Оновлення та подальший розвиток законодавчого забезпечення, його гармонізування з європейським законодавством, удосконалення нормативно-правового регулювання на підзаконному рівні, розроблення методичного та інформаційного забезпечення, удосконалення організаційно-економічного механізму.
Отже, для забезпечення екологічної стабільності та природної рівноваги регіону, необхідно, щоб діяльність міністерства екології, підтримувалась підприємствами та іншими користувачами природних ресурсів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали