Дипломна робота «Епізоотологічні особливості перебігу захворювання кролів на геморагічну септицемію та міксоматоз в умовах володимир-волинського району волинської області», 2015 рік

З предмету Ветеринарна медицина · додано 20.06.2015 15:14 · від Juliettus · Додати в закладки
150 грн Вартість завантаження

Зміст

Стор Завдання на виконання дипломної роботи 4 Анотація 6 Вступ 7 Розділ 1 Огляд літератури 9 1.1. Характеристика збудника геморагічної септицемії кролів та епізоотологічні особливості 9 1.2. Характеристика збудника міксоматозу кролів та епізоотологічні особливості 13 1.3. Патогенез, клінічні ознаки і паталого-анатомічні зміни при геморагічній септицемії кролів 19 1.4. Патогенез, клінічні ознаки і паталого-анатомічні зміни при міксоматозі кролів 23 1.5. Діагностика та диференціальна діагностика геморагічної септицемії кролів 27 1.6. Діагностика та диференціальна діагностика міксоматозу 28 1.7. Імунітет, специфічна профілактика, лікування і заходи боротьби з геморагічною септицемією та міксоматозом кролів 31 1.8. Заключення до огляду літератури 40 Розділ 2 Власні дослідження 43 2.1. Матеріали і методи дослідження 43 2.2. Епізоотологічна ситуація по геморагічній септицемії та міксоматозу кролів в зоні Володимир-Волинського району Волинської області 45 2.3. Характеристика клінічних та паталого-анатомічних проявів у кролів при геморагічній септицемії 48 2.4. Характеристика клінічних та паталого-анатомічних проявів міксоматозу кролів 51 2.5. Специфічне лікування геморагічної септицемії та міксоматозу кролів в умовах Володимир-Волинського району Волинської області 56 2.6. Заходи щодо ліквідації і профілактики геморагічної септицемії та міксоматозу в умовах Володимир-Волинського району Волинської області 57 Розділ 3 Економічна ефективність ветеринарних заходів 62 Розділ 4 Аналіз і узагальнення одержаних результатів 67 Розділ 5 Охорона праці 73 Розділ 6 Цивільний захист 77 Висновки і пропозиції виробництву 81 Список використаних джерел 87 Додатки 92

Висновок

1. Вірусну геморагічну хворобу кролів періодично реєструють на території Володимир-Волинського району Волинської області. Кількість кролів, що загинули в 2012 році становила 69 випадків (17,3% від загальної кількості зареєстрованих випадків за 3 роки), у 2013 – 51 випадок (12,8%), у 2014 – 279 випадків (69,9%). Всього у 2012–2014 рр. Володимир-Волинською районною державною лікарнею ветеринарної медицини було зафіксовано 399 випадків загибелі кролів від вірусної геморагічної хвороби.
2. Найбільш сприйнятливими до хвороби є тварини віком 5–6 міс, у яких було пропущено термін необхідного щеплення. Вірусна геморагічна хвороба кроликів є сезонним захворюванням, що реєструється в основному в січні–березні. Останнім часом встановлено тенденцію до захворювання тварин віком 2–3 міс влітку.
3. Лікування вірусної геморагічної хвороби у кролів слід проводити із застосуванням специфічної гіперімунної сироватки проти ВГХК. При дослідженні лікувальної ефективності специфічних гіперімунних сироваток при природному та експериментальному зараженні кролів вірусом геморагічної хвороби встановлено, що введення хворим тваринам гіперімунної сироватки з активністю 13,1±0,43 лог2 у РГА і 9–10 лог2 в РЗК, у дозі 0,5 см3 дає лікувальний ефект. Ефективність лікування гіперімунної сироватки при природному перебігу захворювання склала 80%, що можна пояснити незворотним впливом вірусу на організм.
4. Після проведення серологічного дослідження на наявність антитіл в сироватках крові кролів щеплених різними вакцинами, встановлено що найбільш високі титри захисних антитіл утворились в організмі щеплених тварин після застосування тканинної формол гідроксидалюмінієвої вакцини проти ВГХК виробництва Сумської біофабрики і вакцини проти ВГХК інактивованої гідроксидлюмінієвої виробництва ВНДІВВіМ. Після застосування асоційованої вакцини проти ВГХК гуморальний імунітет є досить слабким і може не забезпечити надійнийного захисту тварин при природному зараженні.
5. Економічний ефект, від проведення ветеринарних заходів, на 1 гривню витрат, при лікуванні хворих геморагічною хворобою кролів, склав 21,64 грн.
6. Міксоматоз кролів широко поширений на всіх континентах світу, але з різним ступенем ураження поголів’я кролів. Найбільш несприятливими щодо міксоматозу є Південна Америка та Європа. Україна залишається стаціонарно неблагополучною з моменту занесення збудника інфекції. Заходи щодо оздоровлення країн від міксоматозу здійснюються за двома основними напрямками:
а) виключно вакцинація всього сприйнятливого поголів’я;
б) санітарний забій всього стада.
7. Особливостями епізоотичного процесу за міксоматозу колів є: циклічність виникнення; стаціонарність; чітко виражена сезонність (пізньо-весняний період та кінець літа-початок осіні); сприйнятливість до збудника хвороби тварин незалежно від віку і статі; зниження ступеня патогенності збудника у ретроспективі з часу прояву стаціонарності хвороби (у 2 рази). Поширенню інфекці безпосередню участь приймають кровосисні комахи (комарі), які забезпечують збереження збудника в природі.
8. Клінічний прояв міксоматозу характеризувався раптовим виникненням, переважно класичною формою перебігу, яка з часом поступилась нодулярній. Патологоанатомічні зміни характеризувались інфільтратами в підшкірній клітковині тулуба, шиї, голови і кінцівок. У випадках тривалого перебігу хвороби відзначались крововиливи в легеневу тканину, осередкова бронхопневмонія.
9. Згідно результатів аналізу протективних властивостей вакцин різних виробників вакцина Меварекс+, забезпечує високий титр антитіл (в РЗГА 1:160–1:2560. Нижчий титр специфічних антитіл обумовила вакцина Міксовак, суха культуральна жива із штамму «В-82» виробництва Сумської біофабрики, титр с.а. 1:320 – 1:640.
10. Економічні збитки нанесені присадибному господарству епізоотичним процесом міксоматозу кролів значні, і у 2011 році склали 468 грн. Економічний ефект від проведення профілактичних заходів на гривню затрат склав 4,68 грн.
11. Найбільш ефективною схемою вакцинації в неблагополучному господарстві є наступна: 1) щеплення молодняка розпочинати з 30 – 45- добового віку; 2) першу ревакцинацію проводити в 3 – 4 – місячному віці; наступну вакцинацію здійснювати через кожні 6 місяців; Враховувати критичні вікові періоди кролів і вживати відповідні заходи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 150 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?