Дипломна робота «Нозематоз бджіл і лікувально-профілактичні заходи при ньому в селищі старий почаїв кременецького району тернопільської області»

З предмету Ветеринарна медицина · додано 20.06.2015 15:12 · від Juliettus · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Завдання на виконання дипломної роботи 3 Анотація 5 Вступ 6 Розділ 1 Огляд літератури 1.1. Загальні відомості про хворобу 8 1.2. Етіологія хвороби 8 1.3. Епізоотологія і патогенез хвороби 9 1.4. Клінічні ознаки хвороби та патологоанатомічні зміни 11 1.5. Лікування хвороби та заходи боротьби 13 1.6. Заключення по огляду літератури 25 Розділ 2 Власні дослідження 27 2.1. Матеріали і методи дослідження 27 2.2. Характеристика господарства 32 2.3. Результати власних досліджень 36 2.3.1. Червневе діагностичне обстеження піддослідних бджолосімей 39 2.3.2. Липнево-серпневе діагностичне обстеження піддослідних бджолосімей 45 2.3.3. Вересневе діагностичне обстеження піддослідних бджолосімей 50 2.4. Обговорення результатів власних досліджень 54 Розділ 3 Розрахунок економічної ефективності ветеринарних заходів 56 Розділ 4 Охорона праці 59 Розділ 5 Цивільний захист 63 Висновки і пропозиції виробництву 63 Список використаної літератури 70

Висновок

1. Нозематоз є одним із найпоширеніших захворювань бджіл в Україні, який частіше протікає у прихованій формі, та завдає бджолярству значних економічних збитків. Тому для профілактики та запобігання прояву нозематозу бджіл на пасіках потрібно постійно (щорічно) проводити комплекс профілактичних заходів із використанням протинозематозних препаратів.
2. Найбільш ефективним протинозематозним препаратом в наших дослідженнях був односумій-1. В підгрупах вуликів, які оброблялися цим препаратом ні при візуальному, ні при лабораторному дослідженні не було встановлено діагноз на нозематоз. Крім того, при наявності медоносів середня продуктивність дослідної підгрупи збільшилась приблизно на 60%, кількість бджіл в сім’ї – на 50%, а активність матки і кількість розплоду – на 40%.
3. Одержані нами результати досліджень щодо використання в якості протинозематозного препарату настою полину на нашу думку є перспективні. Хоча за ефективністю дії на збудника хвороби він поступається іншим препаратам, позитивним моментом його використання є безпечність та дешевизна. Найкраще ефективний цей препарат для постійного використання на дрібних пасіках, оскільки не потребує значних затрат і не завдає шкоди бджолам і людині.
4. Заслуговує уваги використання щодо профілактики та лікування нозематозу бджіл такого препарату як антерін. Даний препарат не має виразної дії на збудника нозематозу, однак як високий стимулятор розвитку бджолиної сім’ї, веде до підвищення активності матки та збільшення кількості робочих бджіл у вулику. В зв’язку з цим даний препарат може відіграти певну позитивну роль в проведенні протинозематозних заходів. Антерін варто використовувати при великій кількості медоносів.
5. При високій кількості медозбору, бджолосім’ї швидше звільняються від збудника нозематозу і збільшують свою продуктивність не залежно від препарату, який використовується. Це було доведено у всіх підгрупах, коли бджоли забезпечувалися добрими медоносами.
6. Для ефективної профілактики та боротьби з нозематозом, підвищення загальної стійкості бджолосімей до інфекційних і паразитарних захворювань, бажано щорічно – весною і восени проводити згодовування односумію-1 разом з цукровим сиропом.

Коментар модератора

Робота знаходиться в кількох файлах. Згрупуйте їх в один файл і пронумеруйте в правильній послідовності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?