Курсова робота «Вивчення стану та перспектив розвитку економіки регіонів України (на прикладі Подільського економічного регіону)», 2014 рік

З предмету Економіка · додано 05.06.2015 15:17 · від Ганна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ і. Загальна характеристика подільського економічного регіону.5 1.1. Економіко-географічне положення регіону та його роль у розвитку економіки країни.5 1.2. Природно-ресурсний потенціал регіону. Чисельність і розміщення населення.9 Розділ іі. Аналіз сучасного стану розвитку економіки подільського регіону.13 2.1. Аналіз сучасного стану виробничої сфери Подільського економічного регіону.13 2.2. Аналіз сучасного стану невиробничої сфери Подільського економічного регіону.16 2.3. Особливості територіальної організації господарства Подільського економічного регіону.19 Розділ ііі. Проблеми та перспективи розвитку подільського економічного регіону.22 3.1. Сучасні проблеми розвитку Подільського економічного регіону.22 3.2. Перспективи розвитку Подільського економічного регіону.24 Висновки.27 Список використаної літератури. 29

Висновок

Подільський економічний регіон сформувався на території правобережної України. Головними передумовами формування господарських комплексів районів Правобережжя були: вигідне економіко-географічне положення, трудові ресурси і родючі землі. За рівнем територіальної концентрації промисловості ці райони значно поступаються районам Лівобережжя.
Економіко-географічне положення Подільського регіону хоча є вигідним через центральне розташування, транспортні шляхи, але є віддаленим від великих промислових центрів. Роль регіону в основному визначається спеціалізацією Подільського економічного регіону на виробництві сільськогосподарської продукції (зерна, цукрових буряків, льону-довгунця, плодів і овочів, молока і м’яса та ін.) та харчовій промисловості, а також рекреаційному господарстві. Далі розглянутий природно-ресурсний потенціал, що включає видобування корисних копалин, передусім, для будівельних цілей, а також рекреаційні ресурси, мінеральні води.
Найбільша густота населення приходиться на Тернопільську область, але в цілому в регіоні густота населення менша, ніж середня в Україні. Частка трудових ресурсів регіону повільно зростає, а природний приріст є від’ємним.
Сучасний стан виробничої та невиробничої сфер економіки потребує змін. В регіоні активно розвивається сільське господарство, але зазнає значних коливань в залежності від року та місцевості, збільшується обсяг виробництва продукції рослинництва, тваринництво ж практично не розвивається. Обсяги реалізації промислової продукції є досить незначними. Крім того, вони падають. Спад спостерігається і у будівельній промисловості. Торгівля розвивається стабільно.
Невиробнича сфера економіки занепадає, зменшується кількість навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, обсяг наукових розробок, туристичні потоки. Культурна сфера зовсім не розвивається. Сільське населення не має змоги відвідати заклади культури, бо в багатьох селах їх просто немає.
Особливостями організації територіального господарства є наявність в Подільському економічному регіоні 4-х промислових вузлів. Основним і найбільшим з них є м. Вінниця, що спеціалізується на машинобудуванні, Другим за величиною є Хмельницький промисловий вузол, що спеціалізується на машинобудуванні і харчові промисловості. Тернопільській промисловий вузол концентрує виробництво в легкій і харчовій промисловості, а Кам’янець-Подільський – в галузі машинобудування.
Основними проблемами розвитку Подільського економічного регіону є низький рівень промислового розвитку, що пов’язаний з низьким рівнем розвитку підприємництва, погіршення екологічного стану до небезпечного, занепад невиробничої сфери, вимирання населення. Для вирішення цих потреб необхідне втручання державних органів, розробка і запровадження регіональних програм розвитку, а також залучення інвестицій.
Головною перспективою розвитку Подільського економічного регіону на основі його потенціалу вбачається рекреаційне господарство, а саме сільський туризм. Доцільно також розвивати галузі обробної і зокрема харчової промисловості, поширювати спеціалізацію на АПК.
Важливими для регіону є нарощування і підвищення ефективності виробничого і наукового потенціалу; посилення інтеграційних зв’язків з країнами-сусідами (Польща, Угорщина, Румунія, Чехія); раціоналізація використання трудових ресурсів, особливо в сільській місцевості; всебічний розвиток виробничих комплексів та їх інфраструктури в середніх і малих містах; переведення сільського господарства на індустріальну основу, розширення використання ґрунтозахисних методів обробки землі і проведення протиерозійних заходів, збільшення врожаю всіх сільгоспкультур.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?