Курсова робота «Соціальна підтримка молодих сімей», 2015 рік

З предмету Соціальна робота · додано 25.05.2015 16:52 · від domatevich · Додати в закладки
70 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні аспекти соціальної роботи з молодою сім'єю 5 1.1. Молода сім'я як об'єкт соціальної роботи 5 1.2. Структура і завдання соціальної роботи з молодою сім'єю 10 Розділ 2. Аналіз соціальної роботи з молодою сім'єю 17 2.1. Зміст та напрями соціальної роботи з молодими сім’ями 17 2.2. Форми і методи соціальної роботи з молодою сім'єю 23 2.3. Методичні рекомендації при роботі з молодою сім’єю 27 Висновки 29 Список використаної літератури 31 Додатки 34

Висновок

Доля молодої сім'ї невіддільна від долі суспільства. Моральне здоров'я і економічне благополуччя родини – запорука суспільної злагоди, подолання соціальної напруженості. Сьогодні важливо усвідомлювати те, що найскладніші соціально-економічні проблеми, що накопичилися в країні, не можуть бути вирішені без опори на молоду сім'ю, без її активної участі у суспільних перетвореннях.
У результаті проведеної роботи можна зробити наступні висновки узагальнюючого характеру.
1. Молода сім’я – це соціальна група, у якій вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років; формується на визначенні юридичної форми шлюбу або співжиття на підставі взаємодовіри; здійснює життєдіяльність на основі спільного побуту, матеріально-економічної взаємодії, народженні і вихованні дітей.
2. До основних соціальних проблем молодої сім’ї належать: економічні, психологічні, педагогічні, організаційні труднощі у вихованні дітей (виховний потенціал); взаємостосунки з генетичною сім'єю; сімейні конфлікти.
3. Результати дослідження свідчать, що в умовах міста, відповідно до виділених нами напрямків, ефективними формами і методами роботи з молодими сім’ями є наступні:
1) з напряму підготовки молоді до сімейного життя – організація лекторіїв; робота клубів; проведення консультацій;
2) з напряму роботи з молодою сім’єю по стабілізації сімейних стосунків – створення школи молодої матері, консультативних пунктів при школах, організація клубів молодих батьків; проведення семінарів, тренінгів, індивідуальних консультацій, круглих столів;
3) з напряму сімейної психотерапії – соціальна реабілітація сімей з наявністю конфліктних ситуацій; зняття стресових станів; врегулювання подружніх взаємин.
4. Як показують результати дослідження, соціальна робота в умовах міста буде ефективною за таких умов: вирішенні проблеми молодої сім’ї в комплексі; залучення до роботи з молодими сім’ями різних спеціалістів; систематичному і цілеспрямованому проведенні соціальної роботи з визначених напрямів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 70 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?