Реферат «Тайванська проблема», 2014 рік

З предмету Історія · додано 04.05.2015 14:23 · від Олена · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Висновок

Проблема Тайваню як особливий політичний феномен існує не одне десятиліття. Виникнення тайванського питання пов’язане з другим етапом громадянської війни в Китаї, а саме із проголошенням Китайської Народної Республіки в 1949 році. Основу тайванської проблеми складає питання об’єднання двох китайських республік в одне ціле. Цей конфлікт є не етнічним, а суто політичним.
Хоча цей конфлікт пов’язаний з Тайванем та КНР, основну роль в розв’язанні цієї проблеми відіграють КНР та США і зовнішньополітичні курси саме США та КНР встановлюють розвиток тайванського питання в міжнародних відносинах. Протягом десятиліть формувалася правова основа та неформальні правила і норми, що визначають політику Сполучених Штатів щодо Тайваню. Практичним проявом цих формальних і неформальних правил і норм стала американська політика «стратегічної невизначеності» щодо тайванської проблеми, що дозволяє Сполученим Штатам визначати варіанти реагування на різний розвиток подій в Тайванській протоці на власний розсуд. Суть політики «стратегічної невизначеності» полягає в прагненні Сполучених Штатів, з одного боку, утримати КНР від застосування військової сили для вирішення тайванського питання, а з іншого боку, утримати Тайбей від спокуси скористатися оборонними зобов'язаннями США відносно острова для просування на шляху до незалежності.
На сьогодні об’єднання двох частин Китаю можливе лише в разі сформування довгострокової програми, яка б сприяла поетапному об’єднанню Тайваню та КНР. Але в такому разі Тайваню повинні гарантуватися його автономні права, а процес об’єднання повинен контролюватися міжнародною спільнотою. Така програма повинна вироблятися безпосередньо між Тайванем і КНР за посередництвом США.
Зараз Китай позиціонує себе як «наддержава найближчого майбутнього». У відповідь на це виникають різні ідеологічні кампанії з роздування так званої китайської загрози, де Тайвань є «каменем спотикання». Проте, домінантою для китайського керівництва є необхідність збереження стабільності як за межами країни, так і всередині неї, що є умовою подальшого успішного реформування і розвитку КНР. На сучасному етапі відбуваються явні зміни в стратегії Тайваню щодо КНР, в свою чергу, тенденція поліпшення взаємодії між островом і материком змушує США переглядати свою політичну стратегію щодо тайванської проблеми.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?