Курсова робота «Нецінова конкуренція», 2015 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 21.04.2015 23:31 · від софія · Додати в закладки
70 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Нецінова конкуренція як явище наявне у монополістичній конкуренції та в олігополістичному ринкових середовищах Розділ 2. Роль диференціації продукту і реклами як інструментів нецінової конкуренції 2.1. Диференціація продукції та її удосконалення 2.2. Реклама як інструмент завоювання цільових сегментів ринку Висновок Список використаних джерел

Висновок

Вивчаючи ринки монополістичної конкуренції та олігополії, можна зустрітися з таким поняттям, як "нецінова конкуренція".
Нецінова конкуренція - метод конкурування не ціною, а самим товаром, тобто його якістю, технічними характеристиками, його упаковкою і рекламою, а також способом обслуговування покупців та його розміщення.
Чому нецінова конкуренція панує на цих економічних ринках відповісти досить легко. За монополістичної конкуренції на ринку безліч унікальних товарів. Багато компаній напружено працюють, щоб зробити товари особливими або унікальними. Коли багато компаній продають схожі товари, вони намагаються «впарити» споживачу, що їхні товари мають «нові поліпшені якостями», або призначені «спеціально для професіоналів», або вони «найкращі за найнижчу плату». За олігополії на ринку панує кілька великих фірм (приблизно від трьох до п'яти). Олігополія існує тому, що для конкуруючих фірм важко вийти на даний ринок, оскільки вартість виходу на ринок висока, але ті, що вийшли мають гарні фінансові можливості, щоб забезпечити ефективну нецінову конкуренцію.
Отже, однозначно сказати, що засоби нецінової конкуренції є негативними або позитивними, як для споживача, так і для виробника – не можна. Але що ми маємо по факту? Фірми мають додаткові видатки, що збільшують вартість виробництва, скорочують обсяги і підвищують ціни, а це є своєрідна плата суспільства за повніше задоволення смаків та бажань споживачів, їх інформування щодо переваг окремих товарів та послуг на ринку однорідної продукції. Як кажуть «будь-яка примха за ваші гроші».
Хоч нецінова конкуренція і має певні недоліки, та все ж суттєво краща за цінову конкуренцію, бо маніпулювання цінами набуває іншого економічного значення і відбувається в межах одного замкненого ринку, з метою заохочення споживача.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 70 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?