Курсова робота «Концепція розвитку фізичного виховання і спорту в Україні.Проблеми.Мета.Завдання.», 2014 рік

З предмету Фізичне виховання · додано 28.03.2015 14:30 · від Вадік Щирба · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ і. Теоретичні основи фізичного виховання та спорту.5 1.1. Завдання та зміст фізичного виховання та спорту на сучасному етапі.5 1.2. Засоби, методи і форми фізичного виховання та спорту.8 Розділ іі. Організаційні основи системи фізичного виховання та спорту.16 2.1. Основи української національної системи фізичного виховання.16 2.2. Зміст системи фізичного виховання. 18 2.3. Проблеми, мета та завдання системи фізичного виховання та спорту в Україні.20 Висновки.30 Список використаних джерел.32

Висновок

Дозвілля як частина вільного часу, залучає людей своєю нерегламентованістю і добровільністю вибору його різних форм, демократичністю, емоційною насиченістю, можливістю поєднати в ньому фізичну й інтелектуальну діяльність, творчу і споглядальну, виробничу й ігрову.
Нині особливого значення набуває проблема ефективного навчання фізичного виховання та занять спортом. Ця проблема значною мірою залежить від рівня працездатності школяра, студента та дорослої особи. Однак підвищення і корекція працездатності людей (учнів, школярів, спортсменів, аматорів) здійснюється, головним чином, на основі фрагментарних досліджень, а також використання здорового глузду й досвіду фахівців з фізичного виховання.
Аналіз стану фізичного виховання і спорту у вищих навчальних закладах України показав, що у школах, ВНЗ, та в спортивних клубах розуміють, що саме фізичне виховання гарномійно допомагає навчатися та працювати. Багато уваги приділяється дисципліни “Фізичне виховання” як у школах, так і у вищих навчальних закладах, а також розвитку аматорського спорту.
Мету навчання треба розуміти як ідеальну модель бажаного результату засвоєння змісту освіти, до якого прагнуть у процесі спеціально організованої системи послідовної взаємодії ті, що навчають, і ті, хто навчаються (учителі та учні). При цьому можна виділити мету-ідеал (надзавдання) — бажаний кінцевий результат, якого можна лише прагнути, постійно наближаючись до нього.
Завдання системи фізичного виховання можна згрупувати в наступні З групи:
1. Оздоровчі завдання, що полягають у зміцнюванні опорно-рухового апарату, формуванні правильної постави, нормалізації розвитку внутрішніх органів, у покращенні діяльності центральної нервової системи, загартовуванні організму.
2. Освітні завдання, що полягають у формуванні і удосконаленні рухових умінь та навичок, у придбанні знань в області теорії, методики і організації фізичної культури і спорту.
3. Виховні завдання, що полягають в удосконаленні рухових якостей (сили, швидкості, витривалості, спритності та ін.), у зміцненні вольових якостей (волі до перемоги, сміливості, наполегливості, мужності та ін.), у покращенні психічних здібностей (уваги, пам’яті та ін.), у вихованні позитивних моральних рис, прищепленні правильних естетичних смаків. Слід підкреслити, що реалізація вказаних вище оздоровчих, освітніх і виховних завдань фізичного виховання повинна здійснюватись у певному взаємозв’язку, що потребує їх комплексного вирішення.
Проблема також в тому, що світ змінюється, а школа, на жаль, не лише не прогресує, але постійно відступає в минуле, знищуючи навіть те правильне, що в ній раніше існувало.
He дивлячись на важке фінансове становище у школах, інститутах, ДЮСШ та інших закладах, робиться все можливе для збереження підтримання високого рівня занять спортом та фізичною культурою, продовжується будівництво та відновлення навчально-спортивної бази, яка є центром фізкультурної та спортивної активності суспільства.
Одним із основних завдань держави у галузі освіти є турбота про здоров’я нації, виховання фізично загартованого підростаючого покоління. Цим зумовлена необхідність посилення виховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах України та обґрунтування ефективних методик виховання учнів, здатних наполегливо навчатися у школі та займатися фізичною культурою.
Водночас, зміни у суспільно-політичному житті України вимагають докорінної перебудови процесу виховання молодого покоління, що зумовлено значним погіршенням здоров’я і фізичної підготовки підростаючого покоління. Це засвідчено Конституцією України, Законами України „Про освіту”, „Про фізичну культуру і спорт”, Цільовою комплексною програмою „Фізичне виховання – здоров’я нації ”, Концепцією фізичного виховання в системі освіти України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?