Курсова робота «Державне управління юстицією», 2014 рік

З предмету Право · додано 16.02.2015 00:49 · від Анастасія Сергієнко · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 РОЗДІЛ 1. Організаційно-правові засади державного управління юстицією.6 РОЗДІЛ 2. Повноваження Міністерства юстиції України із забезпечення реалізації державної правової політики.9 РОЗДІЛ 3. Органи, що координуються через Міністра юстиції України: 3.1. Державна архівна служба України.17 3.2. Державна виконавча служба України.20 3.3. Державна пенітенціарна служба України.24 3.4. Державна реєстраційна служба України.28 3.5. Державна служба України з питань захисту персональних даних.31 Висновки. 37 Список використаних джерел. 39

Висновок

Опираючись на викладений вище матеріал можна сформулювати наступні висновки.
На мою думку, побудова демократичної правової держави та громадянського суспільства, запровадження правової реформи зумовлюють потребу у кардинальних змінах діяльності Міністерства юстиції, розширення його функцій і повноважень, структурних змін як центрального апарату Міністерства, так і його територіальних органів.
Змушена зазначити, що органи юстиції України з моменту їх утворення в Україні й до сучасного етапу перебувають у процесі реформування, яке є складовою частиною судово-правової й адміністративної реформ.
Виходячи з аналізу та вивчення законодавства України можна стверджувати, що організаційно-правові засади державного управління юстицією регулюються Указом Президента України «Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України» від 6 квітня 2011 року за № 395/2011.
Також у своїй діяльності органи юстиції керуються Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України, а територіальні органи юстиції також - наказами Мін'юсту, а також наказами головних управлінь юстиції.
У роботі встановлено, що центральним органом виконавчої влади є міністерство юстиції України. Основними завданнями Мін'юсту України є формування і забезпечення реалізації державної правової політики у різних сферах.
Мін'юст України як орган управління становить систему взаємодіючих елементів. Міністерство юстиції України очолює Міністр, якого призначає на посаду та звільняє з посади Президент України за поданням Прем’єр-міністра України.
В курсовій роботі проведений аналіз організаційно-правових аспектів функціонування органів юстиції в Україні, розглянуто їх структуру.
Центральний апарат Мін'юсту України структурно організований залежно від виконуваних завдань і функцій. Він складається з департаментів, управлінь та відділів.
Поряд із територіальними органами юстиції Міністерству юстиції України підпорядковуються центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України, а саме:Державна архівна служба України, Державна виконавча служба України, Державна пенітенціарна служба України, Державна реєстраційна служба України, Державна служба України з питань захисту персональних даних.
Органи юстиції традиційно належать до правозастосовних органів нашої держави. Враховуючи те, що діяльність юстиції межує з виконанням правоохоронних дій (охорона прав; відновлення порушеного права або виконання покарань; захист конституційного порядку й національної безпеки; підтримання правопорядку; забезпечення стану законності), органи юстиції, безумовно, мають вплив на систему забезпечення прав і свобод людини.
Якщо розглядати правоохоронну діяльність органів юстиції, то вони виконують два види дій: правозабезпечення та право відновлення, а основні функції органів юстиції полягають у: а) діяльності з юридичної допомоги; б) діяльності з виконання рішень (вироків), постанов судових органів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?