Дипломна робота «Безпека кредитної діяльності банку», 2007 рік

З предмету Банківська справа · додано 11.09.2007 20:26 · від катя · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Кредитні операції як одні із найбільш ринкових видів діяльності банків 7 1.1. Умови кредитної діяльності банків в Україні 7 1.2. Банківський кредит – як об’єкт кримінальних посягань 22 1.3. Кредитна політика банків як умова формування високого ризику кредитної діяльності 41 Розділ 2. Безпека кредитної діяльності банків 71 2.1. Організація та стан забезпечення безпеки кредитної діяльності банку „УПБ” 71 2.2. Технології безпеки кредитних операцій банку „УПБ” 85 2.3. Проблеми забезпечення безпеки кредитної діяльності банку „УПБ” на сучасному етапі розвитку ринку банківських послуг 98 Розділ 3. Удосконалення забезпечення безпеки кредитних операцій банків 108 3.1. Формування адекватних правових умов банківського кредитування як одна із головних причин забезпечення його безпеки 108 3.2. Удосконалення кредитної політики банків 117 3.3. Формування ефективних взаємовідносин суб’єктів ринку банківських послуг і їх вплив на безпеку кредитної діяльності банків 123 Висновки 137 Список використаної літератури 139

Висновок

Аналіз теоретичних аспектів розробленої теми довів провідне значення банківського кредиту. Дослідження наявних теоретичних джерел показали розробленість теми вітчизняними вченими, що дало змогу порівняти теоретичні наробки з фактичними даними на практиці щодо застосування банком форм гарантованості повернення позички, їх відповідність реальним умовам сьогоднішньої системи банківського кредитування.

В роботі розглянуто порядок отримання кредиту – етапи кредитування від розгляду заяви позичальника, наданої в забезпечення застави до підписання кредитної угоди та надання кредиту. А також контролювання, періодично, з боку банку стану заставленого майна, перевірки кредитоспроможності.

Основними нормативно-законодавчими актами з організації та аналізу кредитних операцій є Закон України “Про банки і банківську діяльність”, Закон України “Про заставу”, Правила організації фінансової та статистичної звітності банків Україні, Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків, Правила бухгалтерського обліку доходів і витрат банків, Порядком нарахування процентів в установах Державного експортно-імпортного банку України, Положення “Про кредитування”, Положення про порядок формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями комерційних банків, Інструкція з аналізу ризиків (методика оцінки кредитних ризиків), Інструкція про порядок регулювання діяльності банків в Україні.

Досвід свідчить про те, що кредитування є одним із ключових напрямків діяльності банків, що визначають їхню долю.

Мистецтво кредитування - це дотримання певних перевірених практикою правил.

Сучасна практика кредитування включає наступні етапи, передбачені в кредитній політиці. Це - розгляд кредитної заявки й співбесіда з позичальником; вивчення його кредитоспроможності й оцінка кредитного ризику; підготовка й укладання кредитного договору. Всі названі етапи - це доданки успішного кредитування.

Банки можуть значно мінімізувати ризик кредитування за допомогою різних способів забезпечення повернення банківських позичок. Мова йде про такі способи забезпечення, як: застава, поручництво, банківська гарантія, страхування, задаток і аванс, утримання майна боржника й ряд інших, що одержали широке поширення в практиці закордонних і вітчизняних банків.

У зв'язку з тим, що процес обігу стягнення й реалізації закладеного майна дуже трудомісткий, кредиторам рекомендується наступне:

1. Максимальна сума кредиту не повинна перевищувати 10 - 15% вартості застави, хоча у всіх підручниках по банківській справі рекомендується, що розмір кредиту не повинен бути більше 75 - 90% вартості закладеного майна. Справа в тому, що після процедури реалізації закладеного майна виручена сума виявиться недостатньою для задоволення всіх вимог заставоутримувача (відсотків, відшкодування збитків, судових і інших видатків по стягненню).

2. Не слід приймати вже закладене майно в забезпечення зобов'язання боржника, тобто виступати наступним заставоутримувачем.

У нашій країні ще має бути прийняті закони, які дозволили б суддям і правоохоронним органам забезпечити повернення боргу позичальника кредитору.

Це повинні бути закони прямої дії, звільнені від численних відсильних норм. Тому що подібні норми створюють велике поле для відомчої нормотворчості, породжуючи бюрократію, корупцію й шахрайство.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення