Дипломна робота «Аналіз маркетингових методів підвищення конкурентоспроможності товарів компанії»

З предмету Маркетинг · додано 22.12.2014 15:40 · від Юлія · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

стор. Вступ.3 Розділ 1. Теоретичні основи визначення методів підвищення конкурентоспроможності товарів.5 1.1. Характеристика конкурентоспроможності товару.5 1.2. Підходи до оцінки конкурентоспроможності товару.14 1.3. Методи та шляхи для підвищення конкурентоспроможності товару.22 Розділ 2. Аналіз маркетингових методів підвищення конкурентоспроможності товарів компанії ТОВ фірма «Дніпрокор».36 2.1. Маркетингове середовище компанії ТОВ фірма «Дніпрокор».36 2.2. Загальна характеристика діяльності ТОВ фірма «Дніпрокор».47 2.3. Оцінка конкурентоспроможності товарів які використовуються ТОВ фірма «Дніпрокор».59 Розділ 3. Шляхи підвищення конкурентоспроможності товарів компанії ТОВ фірма «Дніпрокор».70 3.1. Стимулювання збуту для підвищення конкурентоспроможності товарів Компанії ТОВ фірма «Дніпрокор».70 3.2. Розроблення маркетингової стратегії для підвищення конкурентоспроможності товарів компанії ТОВ фірма «Дніпрокор».94 Висновки.103 Список використаних джерел.106 Додатки.111

Висновок

ВИСНОВКИ

Розкривши суть теми дипломної роботи, ми можемо зробити наступні висновки.
1.Конкурентоспроможність товару є головною умовою конкурентоспроможності фірми на ринку і важливою основою прибутковості її діяльності.
Конкурентоспроможність товару – це сукупність показників, які забезпечують розробку, виробництво, реалізацію і післяпродажне обслуговування товару з метою задоволення потрібного споживчого попиту й отримання цільового прибутку підприємства.
2.Систематизувавши наведені методичні підходи до оцінки конкурентоспроможності товару, ми вияснили, що спільною їх характеристикою є те, що для оцінки конкурентоспроможності всі вони передбачають вибір еталону, визначення набору параметрів, які підлягають оцінці, розрахунок показників конкурентоспроможності продукції та формування висновків про її рівень. На нашу думку, методичні підходи до оцінки конкурентоспроможності необхідно розглядати за логікою двох аспектів: за групуванням методів оцінки конкурентоспроможності продукції та за методикою оцінювання. Провівши дослідження оцінки методик конкурентоспроможності можна сказати, що жодна з розроблених методик повністю не задовольняє сучасні умови українського підприємства. В кожній з них є певні недоліки та зауваження. Дослідження конкурентоспроможності підприємства потребує комплексного підходу, який передбачає використання сукупності різноманітних методів і методик оцінки індивідуально для підприємства.
3. У результаті оцінки конкурентноздатності продукції можуть бути прийняті наступні шляхи підвищення конкурентноздатності:
- зміна складу, асортименту, структури застосовуваних матеріалів (сировини, напівфабрикатів), що комплектують виріб або конструкції продукції;
- зміна порядку проектування продукції;
- зміна технології виготовлення продукції, методів випробувань, системи контролю якості виготовлення, збереження, упакування, транспортування, монтажу;
- зміна цін на продукцію, цін на послуги, по обслуговуванню і ремонту, цін на запасні частини;
- зміна порядку реалізації продукції на ринку;
- зміна структури і розміру інвестицій у розробку, виробництво і збут продукції;
- зміна системи стимулювання постачальників.
4. Дослідження теми дипломної роботи ми проводили за матеріалами підприємства ТОВ фірма «Дніпрокор», основними видами продукції якого є: бензопили, електропили, культиватори, сінокосарки, газонокосарки, трімпери для городу та саду, садовий кущоріз. При формуванні маркетингових стратегій підприємство ТОВ фірма «Дніпрокор» дотримується концепцій маркетингу. Концепція маркетингу - це орієнтація на нестатки і запити споживачів, досягнення мети більш ефективним, ніж у конкурента способом. ТОВ фірма «Дніпрокор» орієнтується на концепцію удосконалення товару яка передбачає, що споживачі віддають перевагу товарам із найвищою якістю та надійними експлуатаційними характеристиками, отже підприємство зосередило свої зусилля на постійне вдосконалення товару.
Взаємозв’язок маркетингу на підприємстві ТОВ фірма «Дніпрокор» з підприємницькими функціями дуже тісний особливо в прийнятті рішення щодо закупівлі товарів у контрагентів. Керівники компанії розробляють довгострокову концепцію розвитку підприємства в реальних умовах українського законодавства.
Аналіз основних показників господарської діяльності підприємства ТОВ фірма «Дніпрокор» показав, що в період 2011-2013 рр. свідчать лише про зменшення рівня доходності підприємства, але не про його збитковість. Отже, підприємство продовжувало працювати на прибутковому рівні.
5.ТОВ фірма «Дніпрокор» має ряд сильних сторін і можливостей на відповідному ринку. Підприємству можна запропонувати конкретні стратегії з потенціювання цих сторін і можливостей за умови врахування й обмеження впливу слабких сторін і загроз, що забезпечить фірмі конкурентні переваги.
6. Основними конкурентами для фірми ТОВ фірма «Дніпрокор» на ринку садово-паркової техніки є ТОВ «Садова техніка», ТОВ «Все для саду та городу» та ТОВ «Флора плюс». Провівши оцінку конкурентоспроможності товару, ми з’ясували, що інтегральний показник конкурентоспроможності товару менше 1, тобто садовий кущоріз ТОВ фірма «Дніпрокор» можна вважати неконкурентоспроможним порівняно з еталоном. Отже, це означає, що його рівень не відповідає вимогам ринку (К

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?