Курсова робота «Кредитна політика комерційного банку ПАТ «ПУМБ»», 2012 рік

З предмету Банківська справа · додано 22.12.2014 14:36 · від Ilotаnа · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні основи кредитної політики комерційних банків. 1.1. Сутність та необхідність кредитної політики в банках. 1.2. Основні принципи кредитної політики комерційних банків. 1.3. Основи формування та проведення кредитної політики комерційного банку. 2. Аналіз кредитної діяльності ПАТ «ПУМБ», як механізм реалізації кредитної політики. 2.1. Аналіз банківського кредитування та обсягів капіталу ПАТ «ПУМБ». 2.2. Основні чинники кредитної політики та їх вплив на діяльність банку ПАТ «ПУМБ». 2.3. Структура та аналіз кредитного портфеля банку ПАТ «ПУМБ». 3. Шляхи вдосконалення та перспективи розвитку кредитної політики в ПАТ «ПУМБ». 3.1. Удосконалення організації кредитного процесу в банках на прикладі банку ПАТ «ПУМБ». 3.2. Покращення системи контролю за якістю кредитного портфеля і факторів ризику ПАТ «ПУМБ». Висновок Список використаних джерел Додатки

Висновок

НБУ і комерційні банки постійно прагнуть удосконалити організацію кредитних відносин в країні, принаймні усунути численні її недоліки. Тому НБУ розробляє теоретичні принципи діяльності комерційних банків, котрі розробляються на основі міжнародного досвіду, із відмінностями притаманні Україні. Тому продуктом діяльності Центрального банку є правові основи діяльності банків, порядок створення і основні принципи їх діяльності, серед яких віділяють:
• Закон України «Про банки і банківську діяльність»;
• Положення;
• Постанови;
• Інструкції тощо.
Комерційні банки практично впроваджують і виконують дані рекомендації, розвивають і вдосконалюють у на основі своєї діяльності.
Основне призначення політики в банку - це забезпечення послідовності дій і дотримання надійності та чіткості в фінансовій роботі банку. Принципи політики повинні дотримуватися всі - від голови правління банку до окремо взятого співробітника.
Кредитна політика комерційного банку — це стратегія і тактика банку щодо залучення коштів та спрямування їх на кредитування клієнтів банку позичальників на основі принципів поворотності, терміновості, диференційованості, забезпеченості та платності.
Кредитний портфель ПУМБ за 2011 збільшився на 13,055% до 15,57 млрд. грн.,
За 2011 рік корпоративна бізнес-вертикаль ПУМБ забезпечила ріст корпоративного кредитного портфеля на 1 416 196 тис. грн (11,9%) до 14 515 949 тис. грн.
Темп росту корпоративного кредитного портфеля випереджав темп росту роздрібного кредитного портфеля, внаслідок чого його частка в загальному кредитному портфелі банку збільшилася з 73,6% на початок 2011 року до 75,0% на кінець року. Обсяг коштів корпоративних клієнтів на рахунках ПУМБ за 2011 рік збільшився на 3 874 002 тис. грн. (52,6%), до 11 347 508 тис. грн.
У результаті корпоративний бізнес ПУМБ за 2011 рік заробив тис. грн. прибутку.
Обсяг роздрібного кредитного портфеля ПУМБ за 2011 рік збільшився на 384 071 тис. грн. (+ 3,9%) до 5 179 028 тис. грн. Обсяг коштів роздрібних клієнтів виріс на 735 187 тис. грн. (+ 9,3%) до 8 629 254 тис. грн.
Операційні видатки роздрібного бізнесу в обсязі і видатки на формування резервів, обумовили негативний результат роздрібного бізнесу 132 800 тис. грн.
Отже, політика банку, щодо обслуговування фізичних осіб принесла негативний вплив на рівень доходів банку. Але, за рахунок значних доходів від обслуговування юридичних осіб, банк повністю покрив збиток.
Серед рекомендацій, щодо покращення кредитної політики банку, можна віділити:
• Запобігання ризику;
• Дотримання ризику на визначеному рівні;
• Мінімізація ризику.
Вцільому, кредитна політика ПАТ «ПУМБ», є досить рентабельною, ефективною і перспективною. Банку потрібно і надалі зменшувати ризики. Тобто, залишати свою політику на даному рівні і покращувати її. Також робити дослідження кредитного і фінансового ринків, щодо запобігання непередбачених негативних явищ у майбутньому.
Також, і надалі запроваджувати інноваційні технології у своїй діяльності та розвивати нові види кредитів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?