Дипломна робота «Удосконалення маркетингового планування на підприємстві», 2007 рік
З предмету Маркетинг · додано 09.09.2007 10:16 · від lady
Зміст
Висновок
Під плануванням розуміють особливу форму діяльності, спрямовану на підготовку і упорядкування рішень про цілі, засоби і заходи, які в сукупності забезпечують виробництво і реалізацію продукції, задоволення наявного попиту та майбутніх потреб цільового ринку. Маркетинговий план – це документ, в якому сформульовані основні цілі маркетингу і шляхи їх досягнення. План включає систему заходів, необхідних для досягнення цілей, їхній зміст, забезпечення ресурсами, а також обсяги, методи, послідовність і строки виконання робіт різного характеру. За допомогою планування досягається узгодженість і координація діяльності в системі горизонтального і вертикального рівнів управління. Мета планування маркетингу – зменшення маркетингових ризиків за рахунок зниження невизначеності умов діяльності і концентрації ресурсів на найбільш перспективних напрямах.
Маркетинговий комплекс – сукупність маркетингових засобів, що піддаються контролю, які компанія використовує для отримання бажаної реакції цільового ринку. Маркетингові засоби можна поділити на чотири основні групи: товар, ціна, розподіл, просування; так звані "4Ps": product (продукт, товар), price (ціна), place (місце, розподіл, збут), promotion (просування).
Планування маркетингу дозволяє підприємству відповісти на питання: яку цінову політику проводити, як не втратити старих і залучити нових клієнтів, як рекламувати продукцію й домогтися ефективності виробництва й конкурентноздатності продукції. В остаточному підсумку планування дозволяє домогтися цілей, поставлених підприємством. Без плану маркетингу успішна робота підприємства буде утруднена.
Практична діяльність маркетингу дуже впливає на людей, будь вони покупці, продавці або рядові громадяни. Маркетинг прагне до досягнення максимально можливого споживання товарів і послуг, через задоволення покупців, надаючи їм максимально широкий вибір і підвищення якості життя. Економічний же зміст маркетингу складається в прискоренні віддачі виробничих фондів підприємства або організації, підвищенню конкурентноздатності на ринку, мобільності виробництва.
Зовсім ясно, що багатьом фірмам потрібно вдосконалювати офіційно прийняті в них системи планування й контролю. Постійне прийняття різного роду рішень не заміняє собою планування. Для фірми планування є діяльністю вищого порядку, що нерідко приводить до поліпшення показників збуту й прибутків.
З метою найбільш ефективного рішення стратегічних завдань в області розвитку підприємства був проведен SWOT- аналіз, виявили сильні і слабкі сторони компанії. Була розроблена рекламна компанія і спланований рекламний бюджет.
У рамках глобальної стратегії розвитку компанії спрямованої на досягнення довгострокових завдань і цілей, особливого значення набувають зусилля компанії по використанню реклами й промоушена як основні кошти маркетингових комунікацій.
У такий спосіб ефективне використання коштів маркетингових комунікацій дозволяє вирішувати стратегічні й тактичні завдання фірми, пов'язані із глобальною місією компанії на ринку.
План рекламної діяльності є складовою marketing mix, тобто плану маркетингу, до якого, крім планування реклами, належить планування підтримки (стимулювання) збуту, роботи з громадськістю (паблік рілейшнз) і персонального продажу. Усі ці інструменти маркетингу треба, а останній має підпорядковуватися цілям і завданням фірми. Дуже часто бюджет маркетингу складається з витрат на рекламування, з урахуванням того, що елементи реклами наявні в більшості таких інструментів маркетингу, як робота з громадськістю та персональний продаж. Щодо підтримки збуту, то тут беруть за мету не просте стимулювання покупців, продавців та власного збутого персоналу, а насамперед інформування про товар, послугу чи ідею рекламодавця. Тому очевидно, що маркетингові комунікації мають в основному рекламні завдання — інформацію та залучення покупця (споживача, користувача) до процесу продажу.
Рекламна стратегія базується на доскональному знанні звичного стилю покупки і ставленні до неї майбутнього клієнта. Щоб успішно просувати продукцію на ринок, фірма спільно з фахівцями-маркетологами повинна проаналізувати всі стадії проходження товару - від виробника до кінцевого споживача. Треба враховувати і оцінювати реакцію покупця на той чи інший вигляд реклами на всіх стадіях вірогідної покупки. Ще до того як він ухвалив рішення що-небудь придбати, рекламодавець вже може на нього впливати, наприклад, коли майбутній клієнт виходить на вулицю, коли він сідає до телевізора, слухає радіо, читає улюблену газету. Ефективною рекламною стратегією може бути названий тільки повний аналіз мотивів споживання.
Таким чином проведений аналіз планування на підприємстві ВАТ «Домсервіс» надає змогу визначити переваги та недоліки в системі планування маркетингу. На сонові проведеного аналізу були запропоновані заходи щодо підвищення ефективності в системі планування, та розроблено рекламного бюджету, що підвищить рівень комунікацій на підприємстві, а також методи контролю за виконанням маркетингового плану в загалі.
Подібні матеріали
-
Бізнес План
30.04.2010 13:52 · Курсова робота за 2008 рік · вика
-
Маркетингова програма продуктів компанії “ Гексал АГ» та її обґрунтування на підставі маркетингового дослідження фармацевтичного ринку
17.04.2009 17:24 · Дипломна робота за 2005 рік · kseniya_www
-
Маркетинговий план
06.04.2009 22:16 · Курсова робота за 2009 рік · vladaley
-
Маркетинговий план - Marketing plan
30.04.2010 13:51 · Курсова робота за 2007 рік · вика
-
Маркетиногове планування на підприємстві
27.12.2006 17:37 · Курсова робота за 2006 рік · Юра
-
Разработка плана маркетинга
03.03.2009 16:16 · Курсова робота за 2007 рік · Incomparable
-
Розробка плану маркетингу
13.03.2009 07:12 · Курсова робота за 2005 рік · Nataly0508
-
Удосконалення маркетингового планування на підприємстві
09.09.2007 10:16 · Дипломна робота за 2007 рік · lady