Курсова робота «Оподаткування операцій з цінними паперами», 2014 рік

З предмету Фінанси · додано 29.11.2014 13:53 · від Дмитро · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Основна частина 5 1. Теоретичні основи операцій з цінними паперами 5 2. Сучасний стан оподаткування операцій з цінними паперами в Україні 15 3. Світовий досвід податкового регулювання операцій на ринку цінних паперів 23 Висновки 27 Список використаних джерел 29

Висновок

Отже, ринок цінних паперів є важливою складовою фінансового ринку. За допомогою фінансових інструментів що обертаються на ринку цінних паперів забезпечується притік інвестицій та залучення додаткового капіталу, що так необхідний для розвитку національної економіки, яка знаходиться на перехідному етапі. Операції що здійснюються на ринку цінних паперів останнім часом набули чималої популярності. Більшість підприємств так чи інакше стикаються з цінними паперами для розвитку своєї діяльності а бо отримання фінансового результату. Фізичні особи також все частіше і частіше вкладають свої вільні фінансові ресурси вкладати в цінні папери для отримання прибутку. Тому постає питання оподаткування даних операцій, адже для держави це непогане джерело наповнення державного бюджету, який необхідний для виконання державою своїх функцій.
Загалом цінні папери – це документ установленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право, визначає взаємовідносини емітента цінного папера (особи, яка видала цінний папір) і особи, що має права на цінний папір, та передбачає виконання зобов'язань за таким цінним папером, а також можливість передачі прав на цінний папір та прав за цінним папером іншим особам. Вони виконують чимало функцій основними з яких є мобілізація коштів та забезпечення руху капіталів.
Отже, цінні папери є важливим елементом фінансової системи, тому важливим постає питання їх оподаткування. Тому проаналізувавши сучасний стан оподаткування операцій з цінними паперами, можна зробити висновок, що відповідно до ПКУ на сьогоднішній день стягуються такі податки при здійсненні операцій з цінними паперами: податок на прибуток від операцій з цінними паперами, податок на відчуження цінних паперів, податок на доходи фізичних осіб. Також визначили нинішні нюанси сплати, нарахування або звільнення від оподаткування операцій з цінними паперами.
Проаналізувавши світовий досвід оподаткування операцій з цінними паперами можна зробити висновок що більшість провідних країн всебічно підтримують ринок цінних паперів за допомогою методів податкового симулювання. Основними такими методами що застосовуються в світовій практиці є:
- Зниження ставок або повна відмова від оподаткування доходів;
- Уніфікація податкового законодавства для інвесторів-резидентів та інвесторів-нерезидентів;
- Зарахування негативних курсових різниць, отриманих у результаті зміни курсової вартості паперів, шляхом відповідного зменшення доходів при їх оподаткуванні;
- Цільові податкові пільги.
Таким чином, розглянувши теоретичні основи оподаткування операцій з цінними паперами, сучасний стан та світовий досвід можна зробити висновок що питання оподаткування операцій з цінними паперами є достатньо актуальним в контексті сучасних подій, і попри ефективні зміни в податковому законодавстві все ще залишаються проблеми які слід розглянути для більшого розвитку ринку цінних паперів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?