Курсова робота «Управління товарними запасами на прикладі підприємтсва», 2014 рік

З предмету Товарознавство · додано 06.11.2014 23:18 · від Андрій · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Товарні запаси – об’єкт комерційної діяльності підприємства у забезпеченні стійкого товарного асортименту 5 1.1. Сутність та склад товарних запасів 5 1.2. Порядок формування і регулювання асортименту товарів на торгівельному підприємстві 7 1.3. Фактори, що впливають на розмір товарних запасів та їх стан 12 Розділ 2. Організація процесу управління товарними запасами на торговельному підприємстві 17 2.1. Організаційно-комерційна характеристика діяльності торговельного підприємства 17 2.2. Роль товарних запасів у забезпеченні стійкості товарного асортименту підприємства 23 2.3. Формування товарних запасів на торговому підприємстві та управління ними 26 2.4. Оцінка рівня, розмірів та обертання товарних запасів на торговому підприємстві 31 Розділ 3. Аналіз стану товарних запасів торговельного підприємства 37 Розділ 4. Шляхи прискорення обертання товарних запасів на торговельному підприємстві та вдосконалення управління ними 44 Висновки 47 Список використаних джерел 50 Додатки 53

Висновок

Для здійснення безперервного процесу товарного обігу необхідні певні запаси товарів. Товарний запас – це сукупність товарної маси, що знаходиться в сфері обігу і призначена для продажу. Товарні запаси виконують певні функції: забезпечують безперервність розширеного виробництва і обігу, в процесі яких відбуваються їхнє систематичне утворення і витрачання; задовольняють платоспроможний попит населення, оскільки є формою товарної пропозиції; характеризують співвідношення між обсягом і структурою попиту і товарної пропозиції.
ТОВ “АГАТ”, що знаходиться в місті Вінниці по вул. Литвиненко, 42. Дане підприємство працює з квітня 2008 року і займається в основному оптовою закупівлею насіння та подальшою їх реалізацією роздрібним торговельним підприємствам. Реалізація здійснюється також через власний магазин та склад (вул.600-річчя,15).
Партнерами даного торгівельного підприємства є не тільки підприємства міста Вінниці, але й інших міст і областей України. Основними конкурентами є ТОВ “АГАТ” та торговельне підприємство “Зелений світ”.
Виробничо-господарська діяльність підприємствах ТОВ «АГАТ» у 2013 році порівняно з 2011 роком та 2012 роком характеризується більшою ефективністю та прибутковістю.
Аналіз фінансово-господарської діяльності ТОВ «АГАТ» за 2011-2013 роки показує, що підприємство працює стабільно, хоча деякі показники значно погіршилися, що не дало можливості покращити соціальні умови працюючих шляхом збільшення заробітної плати.
На ТОВ «АГАТ» через нестачу власних обігових коштів, які залучаються із зовнішніх джерел, в управлінні товарними запасами особливої уваги набуває контроль товарооборотності запасів.
У 2011 р. кількість оборотів товарних запасів складала 15,1, тобто один раз у 24 дня товарні запаси на підприємстві поповнювались. У 2012 році час обігу товарних запасів збільшився приблизно на 12 днів, що пов’язано із падінням обсягів продажу.
Збільшення часу обігу товарних запасів у 2013 р. на 23 дня відбулось за рахунок розширення асортименту товарів.
Важливим параметром при формуванні товарних запасів є точка замовлення, тобто нормативний рівень запасів – це розрахункова величина запасів, за якої відбувається наступна закупівля. На оптовому підприємстві ТОВ “АГАТ” при нормуванні товарних запасів використовується економіко-статистичний метод, суть якого полягає у встановленні даних аналізу зміни товарних запасів у минулих періодах.
Одним із головних завдань оптового підприємства є встановлення оптимального рівня товарних запасів. На підприємстві “АГАТ” через нестачу власних обігових коштів при управлінні товарними запасами особливої уваги набуває контроль товарооборотністі запасів. Розрахувавши даний показник, відмітимо, що на даному торговельному підприємстві досить швидко обертаються запаси, але з кожним роком даний показник збільшується, що пов’язано з розширенням асортименту. При плануванні потреби в товарних ресурсах визначаються також джерела закупівлі. При цьому важливим є правильний вибір постачальників. На підприємстві потрібно ретельніше проводити оцінку постачальників, оскільки дане підприємство “віддає” перевагу менш привабливим постачальникам.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?