Курсова робота «Правове регулювання грошового обігу», 2014 рік

З предмету Право · додано 29.09.2014 23:26 · від Юлия Пархоменко · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 6 Розділ 1. Система грошового обігу та її елементи 8 1.1. Поняття грошового обігу та грошової системи 8 1.2. Елементи грошової системи та національна грошова одиниця 10 Розділ 2. Аналіз грошового обігу, його законів та наслідки їх порушення у відкритій економіці, а також здійснення регулювання грошового обігу 16 2.1. Аналіз законів грошового обігу та наслідки їх порушення 16 2.2. Аналіз регулювання обігу готівкових коштів 25 2.3. Аналіз регулювання безготівкового обігу 32 Розділ 3. Проблеми державного регулювання грошового обороту в україні 40 Висновки 52 Список використаних джерел 54

Висновок

Розглянувши тему «правове регулювання грошового обігу» можна зробити наступні висновки. Питання даної теми є досить цікавими для вивчення, але розкриті у юридичній літературі з банківського права не досить повно, що зумовило звернення до нормативно-правових актів з питань організації грошового обігу.
Отже, можна сказати, що головними завданнями правового регулювання грошового обігу в Україні є:
- забезпечення чіткого розмежування повноважень і відповідальності у сфері грошового обігу між органами держави;
- забезпечення органам держави за допомогою норм оперативно регулювати і контролювати грошовий обіг в країні;
- підтримання необхідного темпу зростання грошової маси в обігу і правильного співвідношення між готівковим і безготівковим грошовим обігом з метою ефективного функціонування економіки країни.
Рух основної маси готівки через каси банку, з одного боку, пов'язаний з видаванням готівкових коштів суб'єктам господарювання для виплати заробітної плати, дивідендів, оплати сільськогосподарських продуктів, закуплених у населення, з розрахунками по пенсіях, стипендіях, допомогах, із забезпеченням інших господарських потреб.
З іншого боку, до кас банку надходять грошовий виторг від реалізації продукції, продажу товарів, надання послуг, гроші за виконання робіт, сплата податків, зборів та ін. У зв'язку з тим, що через каси підприємств, установ і організацій проходить переважна маса готівкових коштів, правильна організація їх обороту має особливе народногосподарське значення, безпосередньо впливаючи на розмір грошової маси в обігу, її стабільність, швидкість обігу грошей.
У той же час все більшу популярність набувають безготівкові розрахунки — перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів.
Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді і дають змогу значно зменшити витрати обігу, пов'язані з готівковими розрахунками, звести до мінімуму суму грошей, що перебуває в обігу, раціонально використовувати тимчасово вільні кошти на банківських рахунках для надання кредитів суб'єктам господарювання, що потребують цього та посилити контроль за виконанням договірних зобов'язань як одержувачами грошей, так і платниками.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?