Курсова робота «Регіональні та екологічні особливості розвитку транспортного комплексу в Україні», 2014 рік

З предмету РПС · додано 05.08.2014 16:11 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 1. Транспортний комплекс: значення в економічному розвитку України 6 2. Характеристика структури транспортного комплексу в Україні 7 3. Регіональні особливості розміщення транспортного комплексу в Україні 14 4. Екологічні аспекти функціонування транспортного комплексу та їх наслідки для господарства 17 5. Перспективи розвитку транспортного комплексу за умов глобалізації 20 Висновки 25 Список використаної літератури 28 Додатки 29

Висновок

Транспортний комплекс поєднує в собі транспорт та шляхи сполучення, які беруть участь у створенні умов функціонування виробництва та населених пунктів України.
Транспортний комплекс України формує залізничний, автомобільний, водний, авіаційний та трубопровідний транспортні системи.
Велике значення для економічного розвитку підтверджується 9% долею транспортного комплексу у формуванні ВВП. Без транспортної системи неможливий розвиток і інших галузей України. Транспортна система використовується для перевезення вантажів та пасажирів. Для вимірювання показників діяльності транспортних перевезень використовуються показники товаро- та пасажирообороту. Для перевезення вантажів найдешевшим транспортом є трубопровідний, морський та залізничний. Для пасажирів - залізничний та автомобільний.
Сьогодні на залізничний комплекс припадає найбільша частка перевезень вантажів, а на автомобільний - пасажирів. Розміщення транспортної системи зумовлено географією України та потребами основних виробництв сільськогосподарської промисловості та гірничодобувної у доставці готової продукції до споживачів, а сировини до виробництв.
Основними проблемами функціонування транспортної галузі є, безперечно, екологічні. Автомобільний транспорт є найбільш шкідливим для навколишнього середовища, особливо повітря. Морський транспорт може спричинити великі екологічні катастрофи при витоку палива із суден.
На даний час транспортна система України не в повній мірі готова до забезпечення перевезень у необхідних обсягах. Внаслідок недостатнього розвитку нормативно-правової бази і низького інвестиційного потенціалу збільшується зношення технічних засобів, погіршується їх структура, не забезпечується належна безпека руху, зростає негативний вплив діяльності транспорту на навколишнє природне середовище та здоров'я людини. Все це в умовах світової фінансової кризи та жорсткої конкуренції призводить до витіснення українських перевізників з міжнародних ринків транспортних послуг, знижує якість обслуговування вітчизняних підприємств і населення, створює реальну загрозу економічній безпеці держави.
Отже, прискорення вирішення цих проблем має виключно важливе значення не тільки для транспортної галузі, а і для держави в цілому, ефективного функціонування її виробничої та соціальної сфер, яке значною мірою забезпечується стабільною і надійною роботою транспорту. Все більшої ваги набуває роль транспорту у розвитку зовнішньоекономічних зв'язків, реалізації геополітичного потенціалу України як транзитної держави.
Враховуючи великий транзитний потенціал нашої країни, на сьогодні найбільш актуальними питанням є розбудова сумісної в контексті технічного і нормативно-правового забезпечення загальноєвропейської транспортної системи. Для цього необхідно: забезпечити роботу гнучкої тарифної політики при вантажопотоці, покращити стан автомагістралей, будувати основні коридори транспортування товарів до Європи, забезпечити кращий технічний стан транспорту, покращити питання безпеки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?