Курсова робота «Регіональні особливості розвитку і розміщення світової гірничодобувної промисловості», 2014 рік

З предмету РПС · додано 05.08.2014 16:11 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 1. Суть, структура і значення гірничодобувної промисловості в світі 6 2. Передумови регіонального розвитку і розміщення гірничодобувної промисловості світу 8 3. Сучасний стан розвитку гірничодобувної промисловості світу 11 4. Територіальна структура гірничодобувної промисловості світу: основні центри та райони 15 5. Продукція гірничопромислового комплексу світу у внутрішній і зовнішній торгівлі 21 6. Проблеми і перспективи регіонального розвитку гірничодобувної промисловості світу 25 Висновки 27 Список використаних джерел 28 Додаток А 29 Додаток Б 30

Висновок

Гірничодобувна промисловість є однією із найважливіших галузей первинного сектору, яка включає не тільки видобуток паливно-енергетичних матеріалів, але і їх переробку. В даній курсовій роботі було досліджено територіальне розміщення запасів сировини та видобутку вугілля. Взагалі розрізняють 4 типи вугілля: буре, кам'яне, антрацит та графіт. Міжнародний поділ ресурсів є дещо іншим: лігніти, суббітумне вугілля, бітумінозне вугілля, антрацити і графіти.
Значення вугільної промисловості у всьому світі є неабияким, про що свідчить рівень споживання даних паливних матеріалів у світовому енергетичному забезпеченні. На долю вугілля припадає більше 30% всіх спожитих енергетичних ресурсів. В основному воно використовується для теплоелектростанцій. Вугільна промисловість є однією із найбільших за рівнем капіталізації, це прибуткова галузь, яка дозволяє розвивати економіку країни. Деякі країни формують свої бюджети більшою мірою завдяки реалізації сировини.
Розглядаючи передумови розміщення гірничодобувної промисловості, необхідно дослідити природні поклади сировини. Так, найбільші запаси вугілля зосереджені в 5-ти країнах - це США, Росія, Китай, Індія, Австралія. Вугілля добувають в різних куточках Землі в промислових масштабах починаючи з 18 століття, в деяких країнах запасів сировини практично не залишилось.
Що стосується сучасного стану розвитку гірничодобувної промисловості, то тут необхідно зазначити, що на сьогодні Росія, Китай, США - є країнами, що в основному використовують вугілля для забезпечення енергією.
Що стосується видобутку вугілля, то безперечним лідером є Китай, який видобуває в 3 рази більше, ніж друга країна за обсягами видобування - США. Китай є і основним споживачем даної продукції, на його долю припадає 27% загального обсягу споживання.
Що стосується України, то в 1990 роках тут були зосереджені стратегічні світові запаси вугілля, 20 років тому видобувалось близько 150 мегатонн вугілля, а в 2012 році в Україні видобувається 64 мегатонни. З них 8 іде на експорт, а решта використовується для власних потреб - виробництва енергії.
Досліджуючи експортно-імпортний потенціал видобувної промисловості, зазначимо що основним експортером є Китай, а імпортером Японія.
Говорячи про проблеми галузі, необхідно зазначити одну найважливішу - екологічну. Однак, якщо в Росії та Україні використання вугілля для ТЕС спричиняє значні забруднення, то в розвинених країнах світу використовуються кращі технології, що дозволяють більш раціонально використовувати ресурс. За прогнозами дослідників вугілля до 2030 року стане основним паливом, яке буде використовуватись всіма країнами світу, однак після закінчення даного ресурсу наступить новий етап формування енергетичного забезпечення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?