Курсова робота «Екологізація галузей лісопромислового комплексу світу», 2014 рік

З предмету РПС · додано 05.08.2014 16:09 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Сутність, структура і значення лісопромислового комплексу в світі. Закономірності і принципи його розвитку. 4 2. Територіальна структура і фактори розміщення лісопромислового комплексу в світі та його галузей 7 3. Сучасний рівень розвитку та екологізація галузей лісопромислового комплексу світу 10 4. Сучасна галузева структура лісопромислового комплексу світу 14 5. Продукція лісопромислового комплексу у світовій торгівлі 21 6. Проблеми територіальної організації лісопромислового комплексу світу 24 Висновки 27 Список використаних джерел 30

Висновок

В процесі дослідження курсової роботи за темою: Екологізація галузей лісопромислового комплексу світу встановлено, що лісопромисловий комплекс являє собою сукупність галузей виробництва, які пов'язані із використанням лісових ресурсів. Лісопромисловий комплекс включає в себе декілька галузей, що займаються обробкою продукції лісу. Це лісозаготівельна промисловість, деревообробне виробництво, деревно-пилова промисловість, целюлозне виробництво, виробництво картону та паперу. Неабияке значення має лісопромисловий комплекс для розвитку будівельної галузі, галузі паливної енергетики, меблевої промисловості. Що стосується закономірностей розвитку комплексу, то слід зазначити, що понад 50 % всієї деревини в лісі дають тропічні ліси. 55% з них припадає на хвойні, а 45% на листяні породи.
Що стосується географічного розміщення лісопромислового комплексу, то зазначимо що за останнє десятиліття географія суттєво змінилася завдяки плантаційній висадці дерев. Саме через штучні посадки лісів деревом себе забезпечують країни Європи та Японія. Навіть Бразилія та Австралія, які мають чи не найбільші запаси природних лісових насаджень у світі, стали також розвивати плантаційний розвиток лісів.
Що стосується механічної обробки пиломатеріалів, то в світі сьогодні виробляється близько 500 млн. куб.м на рік. Основними виробниками є США, Канада, Росія, Японія, Китай та інші країни.
Вивчаючи територіальну структуру і фактори розміщення лісопромислового комплексу, зазначимо, що 50% всіх лісів розташовано в Росії, Бразилії, Канаді та США. Тропічні ліси становлять не менш важливе значення. Основна їх частина зосереджена в африканських країнах, Бразилії, південно-східній Азії та Океанії. Природні посадки дубів найбільше розміщені в Центральній та Південній Америці, Африці та на півдні Азії. Дуб є основною породою, яка використовується в деревопереробній промисловості.
Розглядаючи основні екологічні проблеми та напрямки розвитку лісопромислового комплексу, необхідно зазначити наступне. На сьогодні питання продуктивності лісу є найбільш актуальним. Постійно ведуться роботи по підвищенню якості насаджень, обробці ґрунтів для пришвидшення росту деревини. Що стосується використання деревини в будівництві, то на сьогодні технології дозволяють збільшити ринки продукції підприємств лісопромислового комплексу. Використання технології зеленого будівництва стало новим напрямком в розвитку галузі та використання деревини.
Що стосується розвитку паперової галузі, то світовий ринок даної продукції щороку падає, що пояснюється зростанням використання цифрових технологій у світі. Однак відкриваються нові ринки із виробництва нової упаковки, яка є і екологічною, і, в той самий час, дозволяє краще і довше зберігати продукти (товари).
На сьогодні однією із найбільших проблем є те, що ліс в нерозвинутих країнах використовується як паливо. Таке нераціональне використання ресурсу показує, що не у всіх країнах є належний розвиток технологій з обробки деревини. Для спалення більш раціонально використовувати біомасу, яка залишається після основної обробки деревини. Якщо її висушити та спресувати, то по рівню ефективності та вартості такій сировині не буде конкурентів.
Ліс є основним компонентом для виробництва біотоплива. Дана галузь тільки розвивається, однак вона має своє майбутнє. Так, на пальне з біотоплива перейшло більшість розвинутих країн світу. Щороку проводяться нові технологічні розробки, які дозволяють здешевити таке паливо. Окрім цього, слід зазначити, що біотопливо можна виготовляти не тільки із лісу, а і з чагарників, трав та іншої природної продукції.

Кожна лісова промисловість залишає після себе відходи. На сьогодні більшість відходів використовуються знову ж таки нераціонально - і це є ще одним напрямком для екологізації галузі лісопромислового комплексу в світі.
Що стосується сучасного ринку лісопромислового комплексу, то за останні роки помітно збільшився експорт колод до Китаю, також помітно збільшилося виробництво листових деревних колод в Росії та збільшено виробництво пиломатеріалів в Північній Америці та Європі.
Після кризового періоду економіки, який тривав з 2008 до 2009 року, більшість підприємств, що займаються лісопереробною промисловістю відновили показники своєї діяльності вже в 2010 році. Що стосується ринку пиломатеріалів, то не у всіх частинах світу відновлено діяльність до рівня докризового періоду. Так, в Північній Америці до цього часу використання пиломатеріалів становить 70% докризового періоду. В світі найбільше пиломатеріали використовуються для виробництва піддонів. Щороку частка використання пиломатеріалів у будівництві помітно зменшується через заміну даних матеріалів на більш ефективні. Що стосується виробництва целюлозно-паперової промисловості, то відновився ринок докризового періоду тільки в країнах СНД, в інших країнах світу виробництво паперу суттєво скоротилось через перехід підприємств та домогосподарств на цифрові носії інформації.
На сьогодні основними проблемами, які виникають в галузі лісопромислового комплексу, являються екологічні проблеми, пов'язані із збільшенням рівня вуглекислого газу в атмосфері. До вітчизняних проблем використання лісопромислового комплексу слід віднести питання державного регулювання вирубки лісів, удосконалення транспортної системи, митно-тарифного регулювання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?