Дипломна робота «Маркетингові дослідження торгової марки «Баядера»», 2012 рік

З предмету Маркетинг · додано 05.08.2014 15:06 · від kseniya_www · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ 1. Теоретичні аспекти маркетингових досліджень 5 1.1. Сутність та види маркетингових досліджень 5 1.2. Організація маркетингових досліджень 5 1.3. Об’єкти та напрямки досліджень 5 1.4. Методи маркетингових досліджень 5 Розділ 2. Характеристика маркетингової інформації 6 2.1. Аналіз діяльності ТОВ «Національні Алкогольні Традиції» 6 2.2. Лінійка продукції ТОВ «Національні Алкогольні Традиції» 17 2.3. Дослідження торгових марок горілчаних виробів групи «Баядера» 30 Розділ 3. Шляхи розвитку компанії «Баядера» 39 3.1. Аналіз конкурентних переваг та недоліків торгових марок групи «Баядера» 39 3.2. Напрямки розвитку брендів 45 3.3. Визначення впливу напрямків на діяльність підприємства 57 Висновок 65 Список використаної літератури 68 Додатки 69 Додаток а 70 Додаток б 72 Додаток в 74 Додаток г 78 Додаток д 81 Додаток е 84 Додаток є 87 Додаток ж 91

Висновок

Дана дипломна робота присвячена дослідженню торгових марок на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю "Національні Алкогольні Традиції", що займається виробництвом та реалізацією алкогольних виробів. Дана компанія та ряд інших входять до групи "Баядера", що займається збутом алкогольних виробів вітчизняних виробників в Україні, а також займається імпортом відомих алкогольних брендів до України.
В дипломній роботі було проведено оцінку діяльності підприємства на базі фінансової звітності за 3 останніх роки. За результатами аналізу встановлено, що підприємство активно діє на ринку, воно є прибутковим. Зокрема прибуток в 2011 році склав 592 млн.грн. Активи досліджуваної компанії перевищують 5,5 млрд.грн. Тобто це велика корпорація, що охоплює значну долю алкогольного ринку. Відзначимо, що не дивлячись на фінансову кризу, результати діяльності за 2009-2011 рр покращилися. Підприємство є фінансово стійким та стабільним, однак зменшення показника рентабельності продукції в 2011 році на 1,5% до рівня 18,5% свідчить про збільшення витрат в вартості алкогольних виробів. В першу чергу це пов'язано із збільшенням інвестування в оновлення лінійки продукції, використання новітніх технологій.
Всього ТОВ "НАТ" зареєстровано більше 25 торгових марок. Дані активи входять до складу нематеріальних активів, і їх первісна вартість на початок 2012 року становить 287 млн.грн. До складу вартості торгових марок включаються затрати на створення бренду.
Сьогодні у портфелі компанії - 14 винних і лікеро-горілчаних брендів, що активно розвиваються. Лінійка продукції представлена горілчаними виробами, винами, вермутами та настоянкою. Продукція ТОВ «НАТ» орієнтована на покупців з різним рівнем достатку. Окрім цього «НАТ» може запропонувати продукцію для різних подій: подарункові варіанти, для урочистих святкувань, для родинних свят.
В ході дослідження було проведено ціновий моніторинг продукції та визначено середні ціни за кожним із пропонованих видів продукції.
За допомогою результатів анкетування, що було проведено в супермаркеті Ашан, було досліджено основних споживачів продукції, їх вподобання та фактори, що впливають на вибір горілчаних виробів.
За результатами аналізу ми встановили, що продукцію торговельних марок групи Баядера купують в основному до родинних свят та зустрічей з друзями. Вино-горілчані вироби в основному купують в продуктових магазинах та супермаркетах. Продукцію, що представляє група Баядера купують люди із середнім та вище середнього рівнем достатку. Основні покупці - чоловіки, віковий розподіл - рівномірний.
Аналіз ринку показав, що безумовними лідерами ринку горілки є ТМ Хортиця, ТМ Хлібний дар і ТМ Nemiroff. Із 186 опитаних 29% придбало горілку Хлібний дар, що може свідчити показником долі ринку горілчаних виробів.
Із перелічених торгових марок, найбільш впізнаваною, на думку опитаних є ТМ Хлібний Дар. Не дивлячись на те, що ціна продукції ТМ «Хлібний дар» знаходиться в середньому ціновому сегменті, попит на дану горілку найбільший – 67%. Особливі надії група Баядера має на горілку марки Цельсій, що складає 9% в даному рейтингу.
В третьому розділі дипломної роботи було проаналізовано конкурентні переваги продукції. Глибокий аналіз конкурентних переваг було проведено між лідерами продажу горілчаних виробів: ТМ Хлібний дар, ТМ Хортиця, ТМ Немірофф. Основні критерії оцінки: появи брендів, якість продукції, система захисту, асортиментний рядок, хімічні характеристики продукту.
В ході дослідження, зроблено висновок, що незначну перевагу серед конкурентами має ТМ Хортиця. Відзначимо, що даний продукт вирізняється серед інших покращеним хімічним складом продукту, а також ступенями захисту від підробки, які не використовуються іншими торговими марками. ТМ «Хлібний дар» вирізняє серед інших те, що вона є антиподом холодному синтетичному технологічному і новаторському образу, а в її фундаменті лежить теплота, душевність, природність і натуральність, що зображено на пляшці. Смакові властивості конкурентів приблизно на однаковому рівні.
Варто відзначити, що ТМ "Хлібний дар" вдалося найшвидше серед інших конкурентів розкрутити свій бренд.
Трошки слабшу позицію на ринку займають вина ТМ "Коблево", що пропонуються групою Баядера. Компанія випускає вина, що орієнтовані на низький та середній ціновий сегмент. Аналіз обидвох лінійок продукції дає можливість припустити, що перспективним видається подальше розширення товарної лінії сухих вин і повторне включення до товарного переліку кількох видів вин підгрупи «напівсухі». Аналіз життєвого циклю продукції ТМ "Коблево" виділило сильні продукти, та такі, які потребують рекламування. Всього в 2012 році підприємство планує витратити на зміцнення позицій торгової марки 673 040 тис.грн., в тому числі на передове обладання - 620 млн.грн, та на рекламування - 72 млн.грн. Разом з цим підприємство очікує додаткове зростання продажу продукції в Україні та за кордоном в 2012 році на 15%, в 2013 році на 20% і в 2014 році на 30%. В ході аналізу ми доказали, що такі прогнози є можливими, а комерційну вигоду від даних інвестицій можна буде побачити вже в 2012 році в вигляді додаткового чистого прибутку в розмірі 5,9 млн.грн.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?