Курсова робота «Фінансовий аспект реформування охорони здоров’я в Україні», 2012 рік

З предмету Фінанси · додано 03.08.2014 17:16 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Фінансова організація охорони здоров’я в Україні 5 2. Сучасний стан галузі охорони здоров’я в Україні 11 3. Напрямки реформування охорони здоров’я 19 Висновки 27 Список використаної літератури 29 Додатки 30

Висновок

На будь-якому рівні організації соціального забезпечення населення, ключовим фактором її здійснення є фінансування. Фінансування охорони здоров'я - це метод фінансового механізму, за допомогою якого здійснюється діяльність, спрямована на охорону, збереження та зміцнення здоров'я громадян.
Україна - країна з економікою, що тільки розвивається. В таких умовах, фінансуванню охорони здоров'я приділяється незначна увага. Тільки 20% фінансування здійснюється з державного бюджету, а 80% з місцевих. Щороку кількість захворюваності зростає, разом з цим кількість клінік, які надають сучасні медичні послуги практично не змінюються, старе обладнання застаріває, а на нове потрібні значні інвестиції.
І хоча в 2010 році збільшено обсяг фінансування з бюджету на 0,9 млрд. грн, цього все-рівно недостатньо, щоб надавати якісні медичні послуги. Через дефіцит фінансування з бюджету основним джерелом фінансування охорони здоров’я є гроші громадян, загальна частка яких досягає 50% загальних витрат на охорону здоров'я.
Україна отримує фінансування на охорону здоров'я з різноманітних зовнішніх джерел, включаючи допомогу від міжнародних організацій і окремих країн. Проте, в цілому діяльність донорських структур незначна і не має значного впливу на загальний об'єм фінансування сектора охорони здоров'я.[
Україна знаходиться на початковому етапі реформування системи охорони здоров'я. Процес реформацій передбачається до 2014 року. До цього часу всі заклади охорони здоров'я повинні перевестися на систему контрактних відносин між клінікою та хворою людиною.
Окрім цього медичні заклади повинні запровадити єдину методику розрахунку вартості медичних послуг, які оплачуються державою. Всі ці напрямки дозволять з 2015 року почати перехід на медичне страхування, яке буде обов'язковим для всіх громадян.
Основними завданнями даної програми з реформування є :
- підвищити якість медичних послуг;
- підвищити доступність медичних послуг;
- поліпшити ефективність державного фінансування;
- створити стимули для здорового способу життя населення й здорових умов праці.
Практика обов’язкового медичного соціального страхування є перевіреною багатьма розвинутими країнами світу. Цей позитивний досвід варто перейняти і Україні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?