Курсова робота «Бюджетний устрій і бюджетна система», 2012 рік

З предмету Фінанси · додано 03.08.2014 17:10 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1.Теоритичні основи створення та розвитку бюджетної системи та бюджетного устрою 5 1.1. Становлення та розвиток бюджетної системи України 5 1.2. Роль бюджетного устрою в побудові бюджетної системи 8 1.3. Характеристика основних принципів бюджетної системи 14 Розділ 2. Функціонування діючої системи бюджетної системи, ключові переваги та недоліки 18 2.1. Нові підходи до управління фінансовими ресурсами держави 18 2.2. Бюджетна децентралізація, як основний чинник фінансової самостійності місцевих бюджетів 20 Розділ 3. Напрямки удосконалення бюджетного устрою 25 3.1. Зарубіжний досвід формування бюджетного устрою 25 3.2. Шляхи оптимизації бюджетного устрою в середньостроковій перспективі 31 Висновки 34 Список використаної літератури 35

Висновок

Організація кожної країни починається із організації її бюджетної системи. Сьогодні система бюджетування в Україні працює на засадах та принципах, що діяли ще за часів Радянсього Союзу. З того часу пройшло багато років, змінилася форма ведення бізнесу, капітал в основному став приватним, а система бюджетування залишилася тією ж самою. Формуванню бюджету приділяється в Україні багато уваги. Сам проект бюджету подається Кабінетом Міністрів України на затвердження до Верховної Ради. Контроль за виконанням бюджету здійснюється Рахунковою Палатою. Однак, якщо механізми формування бюджету вже давно відточені досвідом, то бюджетний устрій України ще зовсім не відповідає сучасним вимогам.
Почати слід з того, що поняття бюджетного устрою не є регульованим в найважливішому бюджетному документі - Бюджетному кодексі. Разом з цим в документі нечітко висвітлені принципи взаємозв’язків між бюджетами та міжбюджетних відносин, види бюджетів та їх правовий статус.
Саме тому Україна зіткнулася із серйозною проблемою централізації коштів та нерівним економічним становищем регіонів країни та столиці. Наростають горизонтальні дисбаланси між регіонами за доходами на душу населення, середньодушовими видатками та за обсягом валової доданої вартості.
Багато країн світу мають хорошу практику фінансування регіонів, міст та селищ з міських бюджетів. У нас же дотації державного бюджету місцевим щороку зростають через їх недостатність.
Значною мірою проблеми в організації місцевого самоврядування, формуванні нової самодостатньої бюджетної одиниці, наданні послуг населенню обумовлені існуючим адміністративно-територіальним устроєм, який сприяє збільшенню кількості малих не самодостатніх територіальних громад і місцевих бюджетів, розпорошенню бюджетних ресурсів та зниженню ефективності їх використання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення