Курсова робота «Місцеві податки і збори як складова системи оподаткування в Україні», 2012 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 03.08.2014 17:03 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Розвиток місцевих податків та зборів 3 2. Значення місцевих податків в формуванні міського бюджету 7 3. Місцеві податки та збори в Україні та порядок їх нарахування 17 4. Проблеми реформування місцевого оподаткування 22 Висновок 32 Список використаної літератури 33 Додатки 34

Висновок

Становлення податкової системи України було багатоетапним. Післякризовий досвід показав, що значенню місцевих бюджетів приділяється мало уваги. В умова централізації грошових ресурсів, ситуація складається так, що столичний бюджет складає левову долю у формуванні бюджету країни, а її мешканці отримують середній дохід в 3 рази більший, чим в регіонах.
Однак, не дивлячись на це, місцеві бюджети фінансують найбільш соціальні видатки, такі як: витрати не освіту, здоров'я та культуру. Доля місцевих податків та зборів в міських бюджетах мізерна. Зокрема в Києві вона складає 0,03%.
На сьогодні Податковим кодексом України передбачено 5 місцевих податків та зборів.
1) податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
2) збір за місця для паркування транспортних засобів;
3) збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності;
4) туристичний збір;
5) єдиний податок.
Місцеві податки не повинні впливати на соціальну поведінку громадян і сприяти переміщенню податкових баз. У зв'язку з цим найбільш доцільними місцевими податками є майнові та з доходів. Зміцнення інституту місцевого самоврядування в Україні значною мірою залежить від того, чи будуть створені умови для фінансової незалежності органів місцевого самоврядування, основу якої складають місцеві бюджети. Віднесення єдиного податку до місцевого бюджету дає можливість регіонам отримати додаткове джерело для розвитку.
Досвід державотворення в ринкових економічних системах показує, що міцне місцеве самоврядування неможливе без відповідного матеріального і фінансового підґрунтя. В багатьох країнах основою фінансової незалежності місцевої влади виступають місцеві податки; до складу місцевих належать такі, які в Україні вважаються загальнодержавними податками (податок на прибуток підприємств, податок на доходи громадян, майнові податки, місцеві акцизи). Широкий перелік місцевих податків і зборів, віднесення до них не тільки дрібних і другорядних, але й значних за обсягами надходжень прямих, непрямих та майнових податків зумовлює їх досить вагому фіскальну роль, перетворює місцеві податки і збори в одне з основних джерел доходів місцевих бюджетів розвинутих країн.
Таким чином, місцеві податки і збори мають стати надійним інструментом регулювання економічного розвитку територій, вирішення різнопланових проблем, які там виникають, зменшення соціальної напруги.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Аналітичний та синтетичний облік місцевих податків та зборів — Сопко В.В.