Курсова робота «Податок з доходів фізичних осіб», 2012 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 03.08.2014 17:02 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Суть податку з доходів фізичних осіб 5 1.1. Поняття податку з доходу фізичних осіб, платники податку та база оподаткування 5 1.2. Оподаткування заробітної плати громадян 10 Розділ 2. Значення податку з доходу фізичних осіб у формуванні бюджету 14 Розділ 3. Проблеми та перспективи вирішення в оподаткуванні доходів фізичних осіб 18 3.1. Проблеми оподаткування доходів громадян 18 3.2. Напрямки вдосконалення оподаткування доходу громадян 22 Висновки 26 Список використаної літератури 28 Додатки 30

Висновок

У всіх розвинутих країнах світу податок з доходу громадян, фізичних осіб, відіграє важливу роль при формуванні доходної частини бюджету. Україна не входить до числа таких країн, цього і не може бути, оскільки доходи громадян низькі, і в основній своїй масі не значно перевищують прожитковий мінімум. Ця проблема є глибокою і не може бути вирішеною відразу за допомогою податкової політики. Тут потрібно починати із підняття соціального забезпечення всього населення України, а це довготривала та багатоетапна робота.
На сьогодні оподаткування доходів громадян регулюється Податковим Кодексом, що прийнятий в 2011 році. В цілому питання організації оподаткування не змінилося в порівнянні із минулим законодавством, що вже втратило чинність. Однак є декілька нововведень, які з однієї сторони мали б зробити цей податок більш ефективним, а з іншої сторони роблять ще більше проблем в адмініструванні. Так сьогодні загальна ставка податку з доходів громадян становить 15% від суми, що залишається після утримання з заробітної плати соціальної пільги.
Податковим кодексом запропоновано підвищену ставку в 17% для громадян, розмір доходів яких перевищує 10-кратни розмір мінімальної заробітної плати, а також знижену ставку - 10%, для працівників з підвищеним ризиком та шкідливістю роботи.
Податок з доходів громадян має важливе значення при формуванні бюджету. Однак тенденції, що визначені в ході аналізу, свідчать про те, що держава не може виконати план по податках. Це пояснюється тінізацією економіки та приховуванням реальних доходів громадян, які вимушені це роботи через збільшення податкового навантаження.
Станом на 2010 рік до Зведеного бюджету України надійшло податку з доходів фізичних осіб в розмірі 51 029 млн.грн, що на 6544 млн.грн. більше надходжень в 2009 році та на 5133 млн.грн. більше надходжень в 2008 році. Відзначимо, що питома вага ПДФО в ВВП країни коливається. Так якщо в 2008 році вона складала 4,8% ВВП, і до 2009 році зросла до 4,9%, то в 2010 році питома вага ПДФО в ВВП країни склала 4,7%. Аналізуючи регіональні джерела отримання доходу до держбюджету, ми бачимо, що майже п'ята частина надходжень іде з столиці. Це і не дивно, так як середня заробітна плата в Києві становить 158,8 середнього рівня і близько 300% регіонального.
Основні принципи покращення організації оподаткування доходу фізичних осіб пов'язані із збільшенням доходів громадян та переходу на прогресивну систему оподаткування: тобто чим більший дохід - тим більший податок, і навпаки. Також необхідно зробити оподаткування більш доступним для малих підприємств: спростити сплату та порядок декларування податку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Облік податку з доходу фізичних осіб — Сопко В.В.