Курсова робота «Місце малих підприємств в системі ринкових відносин», 2012 рік

З предмету Економіка · додано 02.08.2014 20:28 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні аспекти діяльності малого підприємництва 5 1.1. Поняття малого підприємства та його значення 5 1.2. Нормативно-правове регулювання діяльності малих підприємств 11 Розділ 2. Дослідження значення малих підприємств в системі ринкових відносин 15 2.1. Аналіз діяльності малого підприємства 15 2.2. Місце підприємства в системі ринкових відносин 18 Розділ 3. Вдосконалення діяльності малих підприємств 20 3.1. Проблеми діяльності малих підприємств 20 3.2. Напрямки вдосконалення діяльності малих підприємств 22 Висновки 28 Список використаної літератури 30 Додатки 31

Висновок

Мале підприємництво є важливою складовою розвитку ринкової економіки у всіх без винятку країнах світу. Що стосується України, то завдяки малому підприємництву більше 50% населення мають роботу. 90% всіх підприємств України є малими. Малі підприємства формують і левову долю надходжень до бюджету. Говорячи про нормативне регулювання діяльності малого підприємства, то воно зазнало реформування в останні роки. Із введенням Податкового Кодексу та поправками до Господарського, малими є підприємства із чисельністю працівників до 50 осіб та оборотом до 10 млн.євро.
Діяльність малих підприємств аналізувалась на прикладі діяльності підприємства, що займається виробництвом меблів та наданням інформаційних послуг. Підприємство збільшує обсяги виробництва та надання послуг. ПП є прибутковим станом на 2011 рік, однак воно працює на межі беззбитковості. Збільшились і активи підприємства, однак за рахунок збільшення оборотного капіталу. Відзначимо, що підприємство є фінансово стійким, однак його оборотних коштів є недостатньо, щоб покрити заборгованість. Оборотність активів є в межах норми.
Що стосується діяльності ПП "Інтелект-Нова", то в 2011 році воно забезпечило роботою 25 осіб. При цьому середня заробітна плата - була вищою мінімальної, і складала 1541,7 грн. Такий показник є досить важливим для міста, оскільки окрім витрат на утримання персоналу, підприємство за рік сплатило 184 тис.грн. до Пенсійного фонду. Тобто протягом року підприємство забезпечило можливість отримання мінімальної пенсії ще 15 людям.
Говорячи про інші податки, можна сказати, що знаходячись на загальній системі оподаткування, підприємство сплатило 15,3 тис.грн. податку на прибуток, 25,6 тис.грн. податку на додану вартість, 68 тис.грн. земельного податку.
Разом з тим, сплативши 108,9 тис.грн податків, та 184 тис.грн. зборів, підприємство має оборот тільки 2777 тис.грн. Тобто загальне податкове навантаження на оборот підприємства - 10,5%, що є досить великим показником.
Говорячи про проблеми малих підприємств, можна виділити основні з них : це неналежна підтримка держави розвитку малого підприємництва та надто велике податкове навантаження, особливо це стосується фонду оплати праці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення