Курсова робота «Організаційні принципи податкового контролю», 2012 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 02.08.2014 20:27 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні аспекти організації податкового контролю 5 1.1. Значення податкового контролю в діяльності підприємств 5 1.2. Поняття податкового контролю та його види 7 1.3. Методика організації податкового контролю 10 Розділ 2. Аналіз організації податкового контролю ПП «САМОВАР» 13 2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства 13 2.2. Аналіз фінансової та податкової звітності підприємства 16 2.3. Організація податкового контролю на підприємстві 21 Розділ 3. Удосконалення діяльності підприємства шляхом впровадження внутрішнього контролю 28 Висновок 31 Список використаної літератури 33 Додатки 34

Висновок

Отже, в ході дослідження курсової роботи на тему: «Організація податкового контролю на підприємстві» ми встановили, що зміст фінансового контролю визначається фінансовою діяльністю підприємства. Забезпечити своєчасне, найбільш ефективне, повне збирання грошових коштів, сприяти їх збільшенню, допомогти знайти нові джерела доходів – у цьому завдання і одне з основних призначень фінансового контролю.
Податковий контроль є однією із завершальних стадій управління податками. Водночас він є необхідною умовою ефективності управління податковими відносинами в цілому.
Формально об’єктом податкового контролю є податкові показники діяльності, але оскільки вони або регламентують процес формування, розподілу, перерозподілу і використання податкових ресурсів, або відображають результативність їх кругообігу, фактичним об’єктом податкового контролю є весь процес виробничо-господарської діяльності.
В залежності від критеріїв, взятих за основу, податковий контроль поділяється на декілька видів. Найчастіше критерієм класифікації податкового контролю на види береться фактор часу проведення контролю і на цій підставі виділяють:
1) попередній податковий контроль;
2) поточний податковий контроль;
3) наступний податковий контроль.
Говорячи про внутрішній податковий контроль, то найпоширенішим його методом є фінансовий контролінг.
Фінансовий контролінг можна визначити як саморегулівну систему методів і інструментів, спрямовану на функціональну підтримку фінансового менеджменту на підприємстві шляхом концентрації контролюючих дій за основними напрямками управління його фінансами, виявлення відхилень фактичних значень контрольних показників від нормативних (планових) і вжиття оперативних заходів для нормалізації процесу управління фінансами.
Якщо говорити про ту частину фінансового контролю, що відповідає за податковий контроль на підприємстві, то найчастіше використовується метод вартісного аналізу, факторний аналіз відхилень та метод нуль-базис бюджетування.
В курсовій роботі аналіз теми проводилось на прикладі приватного підприємства «Самовар», що успішно господарює на ринку, про що свідчить і позитивна динаміка зміни фінансових результатів, росту числа працюючих, росту виручки від реалізації та активів підприємства.
За даними таблиці ми бачимо, що доходи підприємства складають в 2011 році 2296,6 тис.грн, витрати 2182,4 тис.грн. Таким чином чистий прибуток в 2011 році склав 85,6 тис.грн.
За результатами аналізу ми встановили, що в 2011 році податкове навантаження склало 308,1 тис.грн, що на 31,4 тис.грн більше показника за 2010 рік та на 2009 рік більше показника за 2009 р. Таким чином, підприємство сплачує 13,4% від свого доходу до бюджету. За обсягом реалізації та числа найманих працівників підприємство може знаходитись на спрощеній системі оподаткування. Спрощена система оподаткування дозволяє підприємству сплачувати єдиний податок в розмірі 5%. Однак єдиний податок – це податок, який може замінити тільки податок з прибутку, ПДВ, земельний податок.
Порівнюючи дані податки із доходом ми бачимо, що в 2010 році питома вага цих податків в доході становила 4,7%, а в 2011 році 5%.
Таким чином економічної вигоди від переходу на спрощену систему оподаткування за результатами 2011 року нема. Удосконалити систему податкового контролю можна завдяки організації податкового планування на підприємстві, що дозволить оперативно реагувати на можливість переходу на спрощену систему обліку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали