Курсова робота «Дослідження асортименту та якості пшеничного борошна вищого сорту.», 2012 рік

З предмету Товарознавство · додано 02.08.2014 17:08 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Аналіз асортименту борошна 5 2. Фактори формування споживних властивостей борошна пшеничного 9 3. Об’єкти та методи дослідження 12 3.1. Фізичні та силові якості борошна 12 3.2. Методи визначення якості та кількості клейковини 14 3.3. Визначання домішок тваринного походження 19 4. Товарознавча характеристика пшеничного борошна різних виробників 21 5. Вимоги до пакування, маркування, та зберігання пшеничного борошна 23 Висновки 27 Список використаної літератури 29

Висновок

Борошно є основним продуктом, який використовується в хлібопекарській галузі. Борошно є безцінним продуктом, який є основним джерелом білка, вуглеводів та вітамінів. В Україні виготовляють 56 млн.тон зерна, а з них переробляються на борошно лиш 7-8 млн.тон. Борошно роблять із різного зерна, таким чином воно може бути пшеничним, житнім, гречаним, кукурудзяним, ячмінним, соєвим, гороховим та рисовим.
В даній курсовій роботі ми досліджуємо борошно вищого ґатунку. Це є хлібопекарське борошно. Борошно вищого сорту має енергетичну цінність 327 ккал. Його нормованою вологістю є 14%, воно також повинно містити 10,3% білків та 74,2% вуглеводів. Жири в пшеничному хлібопекарському борошні знаходяться в рідкому вигляді. Борошно вищого сорту містить вітамін РР - 1,2%, вітаміну В1 - 0,17% та вітаміну В2 - 0,08%.
У борошні всіх сортів містяться ферменти, які при бродінні каталізують розпад складних речовин на прості і складні. Від цих же ферментів залежать і хлібопекарські властивості борошна. Про якість борошна свідчить і вміст клейковини в ньому. Перевірку клейковини проводять шляхом розбавлення борошна з водою. Відповідно до утвореного кольору маси визначається і якість клейковини. При оцінці якості борошна також визначається і вміст в ньому залишків тваринного погодження. Мова іде про кліщі, жуки та продукти їх діяльності.
В курсовій роботі було проведено експеримент - аналіз різних видів борошна вищого ґатунку, що реалізується в магазинах України.
Так було проведено самостійний органолептичний аналіз властивостей борошна. В ході аналізу було проведено дослідження борошна на вологість, на його колір та запах. В ході експерименту всі екземпляри мають властивості в межах норми. Окрім цього, було проведено лабораторне дослідження борошна вищого сорту. 2 екземпляри із 5 мали завищений вміст золи, що не відповідає стандартам виробництва борошняної продукції.
Борошно необхідно зберігати в сухому прохолодному місці. Тара повинна бути не поліетиленовою і не скляною, а з матеріалу чи паперу. Саме в таких умовах продукція не задихається, і може зберігатись декілька місяців. Зберігати борошно більш сухе можна в 8 рядів, борошно з вологістю 15% слід складувати в стопки на 2 ряди меншими. При транспортуванні слід фасувати бачки в дерев’яні коробки вагою до 15 кг кожна.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?