Курсова робота «Гуманізація навчального спілкування на уроках», 2012 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 02.08.2014 17:07 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Історія та сучасний стан гуманізації навчання у школах 5 Розділ 2. Гуманізація навчального спілкування 11 2.1. Значення гуманізації навчального спілкування в освіті дітей 11 2.2. Практичні дослідження досвіду гуманізації спілкування в українських школах 14 2.3. Гуманізація середовища життєдіяльності молодшого шкільного колективу 16 Висновок 24 Список використаної літератури 26

Висновок

Гуманізація суспільного життя - основна проблема сучасного людства. Не менш важливою дана проблема є у вихованні учнів початкових класів, які починають знайомитись із школою, навколишнім середовищем, побудовою суспільства.
Питання гуманізації навчання і спілкування піднімалися ще в стародавній Греції. Ще в ті часи вважалося, що взаєморозуміння між вчителем та учнем буде більш продуктивним, якщо вони будуть почуватися рівноправно одне відносно одного. Починаючи із 4 століття, коли почала втілюватись в життя християнська педагогіка в основу навчання дітей брались загальнолюдські якості, які були вираженням багатовікових традицій. В 20-му столітті питанню гуманізації почали приділяти багато уваги в радянських школах. Ключовими є поняття любові до дітей, взаємної поваги та прагненні розвитку дитини.
Досліджуючи в курсовій роботі поняття гуманізації, ми встановили, що для молодших класів є важливим не тільки професійні якості викладача, а й його особисті характеристики. Гуманістичний ідеал освіти в найбільшій мірі заснований на захопленні вчителів та учнів в суспільно творчій діяльністі, на дружньому розташуванні вчителя до дітей. Стиль педагогічного спілкування не завжди корелюється з рівнем спеціальної та методичної підготовленості вчителя, найчастіше він обумовлений особливостями його темпераменту, характеру і загальної культури. У цьому полягає, на нашу думку, головна складність формування гуманного стилю педагогічного спілкування вчителя.
Гуманізація спілкування тісно пов'язана із організацією гуманізації колективу та навчального закладу. Для початкових класів важливим є дух навчального класу, який повинен нагадувати їх садок, чи домівку. Не менш важливим є оформлення всієї школи, подвір'я та прилеглої території. Поєднання всіх цих норм дозволить дитині почуватися більш комфортно в школах.
Сьогодні в українських школах гуманізація спілкування в молодших класах закладає фундамент та формує модель поведінки дитини в старших класах. Нерідко можна зустрітись з ситуацією, коли вчитель, будучи добрим спеціалістом, не має достатньо внутрішніх якостей, щоб рівноправно поводити себе з дітьми. Діти з таким досвідом навчання в початкових класах часто перестають довіряти вчителям і швидше стають дорослими. Питання педагогіки в молодших класах повинно контролюватись на всіх рівнях: починаючи від школи, закінчуючи нормативним регулюванням. Саме така модель дозволить дитині почуватись комфортно в школі, без перешкод засвоювати інформацію та розвивати таланти та вміння

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?