Курсова робота «Основні закономірності розміщення продуктивних сил та особливості їх прояву в умовах ринкової економіки України», 2012 рік

З предмету РПС · додано 02.08.2014 16:54 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Наукові засади розміщення продуктивних сил 5 1.1. Поняття трудових ресурсів та історичні передумови їх розміщення 5 1.2. Особливості розміщення продуктивних сил в постіндустріальному суспільстві 8 1.3. Основні економічні чинники розміщення продуктивних сил України 13 Розділ 2. Закономірності розміщення продуктивних сил україни 16 2.1. Галузева структура економіки України 16 2.2. Аналіз продуктивних сил України та забезпечення ними економічного зростання 20 Розділ 3. Проблеми та перспективи розміщення продуктивних сил 22 3.1. Проблеми розміщення продуктивних сил в Україні 22 3.2. Напрямки вдосконалення продуктивних сил України 25 Висновки та пропозиції 26 Список використаної літератури 27 Додатки 29

Висновок

Дана робота присвячена вивченню закономірностей розміщення продуктивних сил України.
Процес розміщення продуктивних сил розпочався з початком розвитку української економіки. У всіх країнах світу продуктивні сили розміщуються там, де дозволяють це природно-кліматичні умови та ресурси. Інфраструктура країни є основним економічним чинником формування господарства. Основне завдання розміщення продуктивним сил - це забезпечення безперервного процесу виробництва і споживання в умовах територіального поділу праці. Так, якщо на території зосереджені ресурси корисних копалин - будують шахти та переробні заводи, якщо територія дозволяє вирощувати агропродукцію - займаються сільським господарством.
В Україні економіка в нинішньому її вигляді започаткована ще за радянських часів. Однак, якщо більше 20-ти років тому наша країна була житницею Європи, тобто була агропромисловою країною, то сьогодні навіть промисловість не є основним джерелом збагачення країни.
Аналіз формування ВВП в розрізі за виробленою продукцією показав, що Україна є країною, що отримує свій основний дохід від послуг: торгівлі, транспортних послуг, операцій з нерухомим майном. Прикро, адже в країні зосереджені всі ресурси для того, щоб розвивати своє виробництво, а на сільське господарство припадає тільки 11,5% ВВП, добувну промисловість 6,5%.
Відповідно до розміщення промисловості зосереджені і трудові ресурси. Найбільша зайнятість населення в східних та південних регіонах. Найменша - в західних, зокрема в Івано-Франківській області.
Аналіз, проведений в курсовій роботі, показав основну проблеми розміщення продуктивних сил в Україні - це їх територіальний розподіл. Ключова галузь, яка дозволяє виробляти продукцію практично по всій території України і зайняти при цьому все сільське населення є сільське господарство, однак тільки сьогодні, в 2012 році йому починають приділяти більше уваги (хоча б на словах), оскільки це дійсно перспективна і найменш розвинута галузь в країні, яка зможе забезпечити зростання економіки та добробуту населення.
Сьогодні сільське населення стрімко зменшується, бо підприємства сільського господарства працюють неефективно, в країні нема складів для зберігання продукції, країна не має технічного оснащення для своєчасного збору врожаю та переробки та виготовлення якісних продуктів харчування. Всі ці проблеми пов'язані з тим, що нема достатньої кількості приватних підприємств з своїми інвестиціями, які б хотіли займатися цією справою, а державі постійно не вистачає коштів на модернізацію "народного" обладнання та техніки.
Покращити сьогоднішній стан розміщення трудових ресурсів можна розвиваючи саме цю галузь. Збільшення сільськогосподарських підприємств дозволить покращити рівень життя сільського населення, покращить використання земельних ресурсів і як наслідок пришвидшить розвиток економіки країни.
Разом із проблемою сільського господарства необхідно вирішити і проблему екології та нестачі ресурсів. Країні необхідно працювати в напрямку заощадження ресурсів та енергії, адже в цьому напрямку працюють практично всі розвинуті постіндустріальні країни світу.
Однак, перш, ніж стати постіндустріальною країною із розвиненою економікою та галузевою структурою промисловості, необхідно хоча б міцно стояти на найнижчому щаблі розвитку економіки - аграрному.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?