Курсова робота «Безробіття: сутність, види та шляхи подолання», 2006 рік

З предмету Макроекономіка · додано 27.07.2007 17:47 · від virmir · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття, сутність та види безробіття 5 1.1. Поняття та сутність безробіття 5 1.2. Основні теорії безробіття 10 2. Проблеми зайнятості та безробіття в Україні 15 2.1. Аналіз зайнятості населення в Україні 15 2.2. Аналіз безробіття в Україні 20 3. Проблеми та перспективи подолання безробіття в Україні 27 Висновки 37 Література 39

Висновок

Безробіттям вважається явище соціально-економічного характеру, при якому люди, у яких є бажання працювати, не мають можливості працевлаштуватись та раціонально реалізувати власні здібності і вміння. Таке явище виникає внаслідок факторів об’єктивного і суб’єктивного характеру. Безробіття може бути спричинене соціально-економічними, техніко-технологічними і організаційно-виробничими факторами економічного розвитку.

У курсовій роботі були розглянуті способи класифікації безробіття. В результаті проведеного аналізу, ми змогли більш глибоко класифікувати види та форми безробіття. Виходячи з соціально-економічних причин його виникнення, безробіття може бути: економічним, інституційним, фрикційним та структурним. Всі ці види можуть бути різної форми, в залежності від тривалості, віку, відкритості і статі.

На наш погляд, офіційний рівень безробіття не залежить від темпів інфляції, що суперечить загальносвітовим тенденціям. Ця особливість пояснюється дисбалансом в динаміці обох показників та відсутностю регуляторів економічних стосунків, характерних для ринкової економіки. Внаслідок цього, взаємозв’язок між показником безробіття та інфляції не може сформуватися на основі формальних характеристик.

В ході дослідження нам вдалось встановити, що невеликі, інвестиційно непривабливі та монофункціональні міста і населені пункти характеризуються більш високим рівнем безробіття. Схожа ситуація спостерігається також в містах, де раніше функціонували вугільні та інші промислові підприємства. Через високу вартість придбання та оренди житла місцеві жителі не можуть переїхати в інші населені пункти.

Однією з найбільш гострих проблем зайнятості населення України є невідповідність попиту та пропозиції робочої сили. На державному рівні цю проблему вирішують шляхом створення центрів зайнятості, які функціонують на основі ЄІАС. Це дозволяє отримувати оперативні дані про реальний стан безробіття. Незайняті громадяни можуть самостійно здійснювати пошук роботи, що значно скорочує тривалість обслуговування безробітних працівниками центрів зайнятості та збільшує число клієнтів, котрі звертаються за професійною допомогою.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення