Реферат «Організація роботи з обдарованими дітьми», 2006 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 07.05.2014 14:33 · від Надежда · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Творча обдарованість: ціннісна регуляція розвитку 4 2. Характерні риси обдарованих дітей 10 3. Інтегративні показники творчої обдарованості 11 4. Вимоги до методів роботи з обдарованими дітьми 13 5. Шляхи підвищення ефективності навчання обдарованої молоді 15 6. Розвиток творчо-обдарованої дитини в Сахновщинському районному Будинку дитячої та юнацької творчості 16 6.1. Використання тестів для визначення рівня творчої обдарованості дитини 18 6.2. Розвиток творчої обдарованості у процесі навчальної діяльності 19 6.3. Масові заходи – важливий етап пошуку і підтримки творчо-обдарованої особистості 20 Висновки 22 Список використаних джерел 23 Додатки 24

Висновок

Чимало людей, навіть тих, які є професіоналами, - педагогів, та й практичних психологів, - дивляться на обдарованість як на деякий статичний феномен. При цьому як аргументи наводяться поодинокі випадки із педагогічної практики, яка, мовляв, і є критерієм істини. Основна проблема для них – це проблема наявності творчих здібностей: є вони у дитини чи немає. За такого підходу найважливіше – це тести, які дають змогу виявити і виміряти здібності, а питання розвитку здібностей часто залишається поза увагою.
Насправді здібності й обдарованість як вищий рівень розвитку здібностей – це не вроджена причина високої результативності в тій чи іншій діяльності, а насамперед наслідок розвитку вроджених задатків у діяльності. А вроджені задатки, справді, неоднакові у різних дітей, проте відмінності між ними е значно меншими, ніж відмінності між здібностями. Можна навіть припустити, як це роблять прихильники еквіпотенційної теорії здібностей, що діти народжуються з приблизно однаковими задатками, а коли й є деякі відмінності, то вони легко компенсуються вправами, наполегливістю тощо. Отже, можна зробити висновок, що майже всі діти (за винятком дітей з вираженими аномаліями) є потенційно обдарованими.
Тоді виникає запитання: чому ж обдарованість – таке рідкісне явище? Чи не можна за допомогою спеціального навчання зробити обдарованими усіх дітей? Навряд, адже обдарованість – це значною мірою питання норми. Якщо досягнення значно перевищують середню норму, то людину вважають обдарованою. На нашу думку, яким би ефективним не було навчання, все одно із – поміж навіть спеціально відібраних “обдарованих” дітей виділятимуться діти, чиї показники будуть набагато вищими за середні, і вже саме ці діти вважатимуться обдарованими. І справа тут не лише в задатках, навіть зовсім не в задатках. Адже загально відомо, що іноді найслабший вияв задатків веде
4
до розвитку обдарованості. Згадаймо, скільки видатних спортсменів були в дитинстві хворобливими, слабосилими дітьми.
Очевидно, що для формування обдарованості визначальними є не вроджені задатки, а певні мотиваційні інтенції, які наслідком взаємодії свідомості суб’єкта з умовами навколишнього середовища. Можна виділити низку етапів розвитку технічно обдарованої особистості. На кожному етапі розвитку обдарованості діють певні провідні чинники, без яких обдарована особистість не відбулася б. Зауважимо, що не завжди ці чинники безпосередньо сприяють розвиткові обдарованості, створюють для дитини „тепличні” умови. Навпаки, такими чинниками дуже часто є труднощі, які необхідно долати, докладаючи величезних зусиль. Мабуть, саме вони більшою мірою гартують волю, розвивають цілеспрямованість, стають основою мотивації творчої активності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?