Реферат «Суть і основні напрями маржиналізму», 2013 рік

З предмету Економіка · додано 06.05.2014 20:05 · від Sweetjkee · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 1. Передумови виникнення та суть маржиналізму.4 2. Австрійська школа маржиналізму.7 3. Кембриджська школа маржиналізму.10 4. Американська школа маржиналізму.13 5. Математична школа економічної науки.15 6. Лозаннська школа маржиналізму.16 Висновки.18 Список використаних джерел.19

Висновок

Отже, маржиналізм має позитивні і негативні надбання. До перших належать формування основ теорії мікроекономіки, обґрунтування деяких законів граничної корисності та граничної продуктивності (окремі сторони яких мають пізнавальну цінність), намагання з'ясувати цінність благ у взаємозв'язку з їх корисним ефектом стосовно конкретної корисності певної кількості таких благ і відмежування цієї проблеми від сукупної корисності всіх запасів цих благ; часткове розроблення Л. Вальрасом концепції загальної економічної рівноваги за допомогою математичних формул (рівнянь). Крім того, його заслугою є детальний аналіз функціонування ринку на мікрорівні; з'ясування певних закономірностей ціноутворення на такому ринку, зокрема попиту; намагання дослідити питання оптимального розподілу і альтернативного використання ресурсів.
Основними недоліками концепції маржиналізму з точки зору методології є проповідування примату споживання та обміну над виробництвом (а отже, мінової концепції); твердження про ідеологічну нейтральність економічного аналізу незалежно від типу суспільства; статичний підхід (розгляд економіки в застиглому стані) та проповідування статичної рівноваги економіки (коди попит дорівнює пропозиції, має місце повне використання ресурсів та ін.); розгляд економічних суб'єктів як однорідних та рівноправних (що означає абстрагування від існування монополій, а отже, є ненауковою абстракцією); проповідування принципу раціональності економічної поведінки індивіда; використання лише функціонального аналізу без з'ясування причинно-наслідкових зв'язків.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?