Дипломна робота «Діагностика, лікування та профілактика аліментарної остеодистрофії у корів на базі дослідного господарства “Чижки” пустомитівського району львівської області»

З предмету Ветеринарна медицина · додано 06.05.2014 19:07 · від Juliettus · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

І. Реферат. 3 Іі. Вступ. 5 Ііі. Мета і завдання роботи. 7 Іv. Огляд літератури 4.1. Визначення та розповсюдження хвороби. 8 4.2. Етіологія. 9 4.3. Патогенез. 12 4.4. Клінічні ознаки. 18 4.5. Патолого-анатомічні зміни. 21 4.6. Діагностика. 23 4.7. Лікування. 25 4.8. Профілактика. 28 V. Власні дослідження 5.1. Матеріал і методи виконання роботи. 33 5.2. Характеристика господарства. 35 5.3. Результати власних досліджень. 40 Vі. Розрахунок економічної ефективності Ветеринарних заходів. 50 Vіі. Охорона праці. 53 Vііі. Цивільна оборона. 58 Іх. Висновки і пропозиції. 66 Х. Список використаної літератури. 68

Висновок

1. Причинами аліментарної остеодистрофії у корів в дослідному господарстві “Чижки” Пустомитівського району Львівської області були наступні: неповноцінна і незбалансована годівля тварин, недостатня і нерегулярна мінеральна та вітамінна підгодівля, відсутність регулярного моціону для тварин, а також велика кількість кислих ґрунтів в господарстві.
2. Основними характерними ознаками аліментарної остеодистрофії у корів були наступні: наявність “лизухи”, кульгавість, розм’якшення і деформація останніх хвостових хребців, останньої пари ребер і клубових горбів, рухливість рогових капсул, розхитування різців, деформація кісток черепа, викривлення хребта.
3. При морфологічному дослідженні крові хворих тварин відмічали зменшення кількості еритроцитів до 5,5 Т/л та кількості лейкоцитів в окремих тварин до 5,8 Г/л, зниження вмісту гемоглобіну до 81 г/л. В лейкограмі збільшення еозинофілів до 12 %.
4. В сироватці крові хворих тварин відмічали знижений вміст загального кальцію (2-2,25 ммоль/л), загального білку (66,2 г/л ), каротину (0,33 мкмоль/л), неорганічного фосфору (від 0,97 до 1,93 ммоль/л), лужного резерву крові до 36,18 об.% СО2.
5. Ефективним методом лікування аліментарної остеодистрофії корів в господарстві виявилося використання хлористого кальцію, тривітаміну, польфаміксу, хлористого натрію і гідрокарбонату та кофеїну. Менш ефективним виявилося лікування тварин з використанням глюконату кальцію з глюкозою, тривітаміном та кофеїном.
Пропозиції
1. З метою профілактики аліментарної остеодистрофії в дослідному господарстві “Чижки” Пустомитівського району Львівської області необхідно проводити одну-дві основні та дві-три біжучі диспансеризації – на виявлення субклінічних форм захворювання.
2. В системі диспансеризації худоби, з метою профілактики аліментарної остеодистрофії у корів при неповноцінній їх годівлі доцільно застосовувати лікувально-профілактичні добавки по розробленій схемі, які володіють вираженою профілактичною та лікувальною дією при даній патології.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?