Дипломна робота «Епізоотологія емфізематозного карбункулу великої рогатої худоби господарств різних форм власності волинської області»

З предмету Ветеринарна медицина · додано 06.05.2014 18:08 · від Juliettus · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

. Реферат 3 2. Вступ 5 3. Мета і завдання роботи 7 4.Огляд літератури. 8 4.1. Загальні дані щодо емфізематозного карбункулу 8 4.2. Характеристика збудника емфізематозного карбункулу 9 4.3. Епізоотологічні дані щодо емфізематозного карбункула тварин. .18 4.4. Діагностика 25 4.5. Імунітет, профілактика та лікування емфізематозного карбункулу 31 5. Власні дослідження 33 5.1. Матеріали і методи дослідження 33 5.2. Характеристика тваринницької галузі та мережі установ державної служби ветеринарної медицини Долинського району Івано-Франківської області 33 5.3. Результати власних досліджень та їх обговорення. 37 5.4. Економічні збитки від емфізематозного карбункулу та затрати на організацію і проведення профілактичних заходів проти цієї інфекції 51 6.Охорона праці 54 7.Цивільний захист 56 8.Висновки і пропозиції виробництву 58 9. Список використаної літератури 62 10.Додатки.

Висновок

8. ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ ВИРОБНИЦТВУ
Висновки
1. На території Долинського району Івано-Франківської області постійно функціонує епізоотичний процес інфекції, що свідчить про існування чинників, які підтримують циркуляцію збудника емфізематозного карбункулу в різних природно-географічних зонах.
2. Своєчасна діагностика емфізематозного карбункулу великої рогатої худоби на рівні практичних лікарів ветеринарної медицини має важливе значення для подальшого вивчення прояву інфекції у господарствах не залежно від форм власності.
3. Епізоотичними особливостями емкарної інфекції є: висока сприйнятливість до Cl.chauvoei великої рогатої худоби у віці 0,5-2 роки (83,4%) і надзвичайно низька – овець; спорадичність клінічного прояву; виражена приуроченість (ензоотичність) до певних територій, зокрема, до природних лучних ландшафтів, що розташовані в басейних розливу річок, або територій з поверхневим заляганням водоносних горизонтів; стаціонарність; прояв хвороби в усі пори року з найбільшою частотою у червні-жовтні (69,8%); проникненням хвороботворних клостридій в організм сприйнятливих тварин ентерально або парентерально через ушкоджену шкіру.
4. Інфекційний процес емфізематозного карбункулу виникає на тканинному рівні внаслідок послідовної дії неспецифічних етіологічних факторів (закриті травми, крововиливи, ішемічні стани), які створюють локальні анаеробні умови в тканинах, де Cl.chauvoei розмножується і продукує екзотоксин багатовекторного типу агресії, внаслідок чого розвивається токсикоінфекція з над гострим або гострим перебігом і загибеллю тварин.
5. В основі розвитку клінічних ознак емфізематозного карбункулу лежить комплексний вплив екзотоксину та продуктів розпаду уражених клітин локально на тканини та загально – на життєво важливі центри організму і, як наслідок, після інкубаційного періоду, що триває від декількох годин до 44 днів, проявляються клінічні ознаки подвійного характеру – неспецифічні (кульгавість, загальна слабість і втрата апетиту, інколи підвищення температури тіла до 40,6 ºС, серцебиття 120 уд./хв., виділення піни з ротової щілини) та специфічні (крепітація в уражених ділянках тіла та наявність специфічної припухлості, яка на початку розвитку буває гарячою, болючою, а через декілька годин стає холодною і безболісною).
6. Експериментально і теоретично доведено, що Cl.chauvoei має факультативний тип паразитизму. Збудник здатний зберігатися в абіотичному середовищі і за певних умов розмножуватися в ґрунті, знижуючи при цьому свої вірулентні властивості, і відновлювати їх у процесі пасажування через організм сприйнятливих тварин; за певних умов, а саме, знаходження в рештках загиблих тварин (кістки), зберігати високі вірулентні властивості.
7. Сформована стратегія профілактики емфізематозного карбункулу, яка спрямована не на ліквідацію, а на зниження вірулентної популяції збудника в довкіллі та зменшення чисельності популяції сприйнятливих тварин на неблагополучних територіях. Останнє передбачає активну імунізацію сприйнятливих тварин, яка є найважливішим засобом ефективної профілактики емфізематозного карбункулу та основним методом контролю епізоотичного процесу цієї інфекції.
8. Для активної імунізації імунізації великої рогатої худоби проти емфізематозного карбункулу застосувати вітчизняну вакцину «Емкарвак» виготовлену на основі формалінізованої біомаси вегетативних мікробних клітин виробничого штаму Л-7.
9. З метою ефективного прогнозування, планування та проведення загальних і спеціальних протиемкарних заходів необхідне створення кадастру неблагополучних пунктів з емфізематозного карбункула.
10. Емфізематозний карбункул великої рогатої худоби у Івано-Франківській області та зокрема Долинського району має нерівномірне розповсюдження в часі і просторі. За інтенсивністю напруженості епізоотичного процесу область поділена на три зони: стаціонарно благополучні райони; райони з високою та низькою частотою прояву інфекції.
11. Для епізоотичного процесу при емфізематозному карбункулі
характерними є ензоотичність, циклічність та спорадичність прояву.
12. Динаміка розвитку епізоотичного процесу при емфізематозному
карбункулі характеризується наявністю міжепізоотичної, передепізоотичної,
спорадичного клінічного прояву інфекції та постепізоотичної стадій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?