Дипломна робота «Епізоотична ситуація, діагностика та аналіз оздоровчих протитуберкульозних заходів в Яснозірській філії СТОВ «ім.Шевченка» Черкаського району Черкаської області»

З предмету Ветеринарна медицина · додано 06.05.2014 18:01 · від Juliettus · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Огляд літератури. 5-30 Розділ 2. Мета і завдання досліджень. 31 Розділ 3. Матеріал і методи досліджень. 32 Розділ 4. Характеристика природно-економічного стану господарства. 33 Розділ 5. Епізоотична ситуація, діагностика та аналіз оздоровчих протитуберкульозних заходів в яснозірській філії стов «ім. Шевченка» черкаського району черкаської області.4255.1 виникнення і розповсюдження туберкульозу. 42 5.2. Діагностика хвороби в господарстві. 48 5.3. Аналіз оздоровчих протитуберкульозних заходів. 51 5.4. Економічні збитки та економічна ефективність проти- туберкульозних заходів. 53 Розділ 6. Охорона праці. 57 Розділ 7. Узагальнення та обговорення результатів роботи.63 Висновки. 65 Пропозиції господарству. 66 Список використаної літератури. 67 Додатки. 75

Висновок

ВИСНОВКИ
1. Туберкульоз великої рогатої худоби у Яснозірській філії СТОВ ім. Шевченка був офіційно зареєстрований 15. 11. 2005 року, набув поширення і стаціонарності.
2. Лабораторними дослідженнями проведеними Черкаською обласною державною лабораторією ветеринарної медицини виділений збудник туберкульозу M. bovis.
3. Несвоєчасна постановка діагнозу, незадовільне проведення протитуберкульозних заходів у господарстві привели до широкого розповсюдження туберкульозу. За період 2006-2011 роки було виділено 239 голів ВРХ, позитивно реагуючих на туберкулін. Найбільше виділення реагуючих на ППД туберкулін спостерігалось у 2006 році – 148 (6,23%) тварини.
4. Встановлено неоднакову інтенсивність ураження різновікових груп великої рогатої худоби. Так, цей показник серед корів коливався в межах від 0,26 до 12,13%, а серед молодняку 0,06 до 2,68%.
5. Недотримання організаційно-господарських, ветеринарно-санітарних заходів, безконтрольна закупівля тварин, контакт тварин господарства із тваринами, що знаходяться у індивідуальній власності та наявність джерел збудника туберкульозної інфекції є одним із головних чинників зараження тварин господарства туберкульозом.
6. Економічні збитки від туберкульозу великої рогатої худоби у Яснозірськфілії СТОВ ім. Шевченка склали 614609,67 грн. В результаті проведе ня протитуберкульозних заходів отриманий економічний ефект в сумі 486737,88 грн, а економічна ефективність на 1 грн. витрат стано-вила78,99грн.

ПРОПОЗИЦІЇ ВИРОБНИЦТВУ
1. Комплектувати поголів’я великої рогатої худоби проводити тільки здоровими тваринами із благополучних щодо туберкульозу господарств.
2. Вводити профілактичне карантинування всіх закуплених тварин протягом 30 днів, при цьому проводити алергічне дослідження на тубе-ркульоз.
3. Для попередження проникнення збудника туберкульозу на територію ферм відремонтувати огорожу, не допускати на ферму бродячих тварин та сторонніх людей, налагодити переодягання обслуговуючого персоналу у спецодяг і спецвзуття та його дезінфекцію.
4. Регулярно проводити медичне обстеження працівників молочно-товарних ферм двічі на рік. Медичні книжки зберігати у завідуючих ферм.
5. Реагуючих тварин вчасно відправляти на забій, проводити регулярні дезінфекції з використанням влітку 3%-ного лужного розчину формальдегіду, а в стійловий період 0,5%- ним розчином дезоксону чи зоостерилу. Годівниці, стовпи, опори та інше обладнання обпалювати вогнем паяльної лампи чи газового пальника.
6. Перевести молочно-товарні ферми Яснозірської філії СТОВ ім.Шевченка на закритий режим роботи та організувати чергування при в’їзді на територію ферм.
7. Забезпечити працівників молочно - товарних ферм спецвзуттям та спецодягом. Обладнати побутові кімнати для переодягання працівників у спеодяг. Обладнати кімнату для проведення централізованого прання спецодягу для працівників тваринництва.
8. Гній з ферм складати в бурти для біотермічного знезараження та використовувати його не раніше як через два роки тільки під технічні культури.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?