Курсова робота «Машинобудівний комплекс США», 2013 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 27.04.2014 21:04 · від Ольга · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Сутність та значення машинобудівного комплексу у розвитку економіки США. 2. Характеристика структури машинобудівного комплексу США. 3. Регіональні особливості розміщення машинобудівного комплексу США. 4. Екологічні особливості функціонування машинобудівного комплексу США. 5. Перспективи розвитку машинобудівного комплексу США в умовах НТП. Висновок. Список використаних джерел. Додатки.

Висновок

Машинобудування — одна з провідних галузей промисловості. Створюючи найактивнішу частину основних виробничих фондів — знаряддя праці, машинобудування істотно впливає на темпи й напрями науково-технічного розвитку і в інших галузях господарства, зростання продуктивності праці, інші показники, що визначають ефективність виробництва.
Машинобудування є матеріальною основою технічного переозброєння економіки. Науково-технічний прогрес прискорює накопичення капіталу, що в свою чергу сприяє підвищенню попиту на засоби виробництва, передусім на машини й устаткування. Одним із наслідків науково-технічної революції є швидке моральне зношування засобів виробництва.
Розміщення машинобудування в цілому визначається соціально-економічними умовами і насамперед - наявністю досить великої кількості кваліфікованих трудових ресурсів, а також - споживачів готової продукції. Характерною рисою машинобудування, що впливає на розміщення, є високий розвиток спеціалізації і кооперування. Спеціалізація полегшує організацію масового виробництва, сприяє більш раціональному використанню устаткування, підвищенню продуктивності праці. Однією з найбільш характерних, в плані широкого розвитку спеціалізації і кооперування підприємств, у машинобудуванні є автопромисловість.
Розміщення машинобудування в основних рисах збігається з розміщенням міст і агломерацій. У ще більшій мірі це відноситься до трьох мегаполісів США, які фактично утворюють три головні машинобудівних райони країни.
Машинобудування є провідною галуззю всієї промисловості США, її «серцевиною». Продукція підприємств машинобудування грає вирішальну роль у реалізації досягнень науково-технічного прогресу в усіх галузях господарства. У США питома вага машинобудування в промисловій структурі складає від 40 до 50%.
США мають найбільш повну номенклатуру машинобудівного виробництва, що включає всі або майже всі його підгалузі.
Ускладнення машинобудівного виробництва визначило поділ країн на виробників масової та наукомісткої продукції. Це зберегло висококваліфіковані виробництва у країнах з високим рівнем науково-технічного прогресу, де є великі витрати на наукові дослідження при освоєнні нових видів продукції.
США є основними постачальниками виробів високої складності для світового ринку. Машинобудівна країна продукує масові товари середнього технічного рівня.
У США є десятки тисяч машинобудівних підприємств і тисячі фірм, але контроль над виробництвом мають тільки 500 з них. Найбільшими є автомобільні монополії "Дженерал моторз" і "Форд моторз", Ленсігтон, Лансінг, Даллас-Форт-Уейн, Джейнсвілл, Балтимор та ін. (друге місце у світі). Другою не менш важливою галуззю машинобудування США є авіаракетокосмічна промисловість, центри якої розмішуються у Тихоокеанських штатах (Каліфорнія, Вашингтон).
У центральній частині країни до важливих центрів відносяться Сент-Луїс, Колумбус, а на північному сході - Нью-Йорк, Бостон, Гартфорт (центр виробництва авіадвигунів). Великою корпорацією, що домінує в авіа-бізнесі, є "Боїнг" (м. Сіетл). у великих міських агломераціях півночі і північного сходу США - Чикаго, Нью-Йорку, де зосереджувався наймогутніший науково-технічний потенціал держави, а також в районі Лос-Анджелеса, Далласа, Х'юстона, Нового Орлеану. США утримують лідерство за виробництвом комп'ютерів, випускаючи більше половини всіх ЕОМ світу.
США виступає експортером продукції високої складності, виробів важкого машинобудування й наукомістких галузей. Поряд з цим він імпортує різноманітну побутову техніку, автомобілі, судна.

Коментар модератора

25 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?