Курсова робота «Специфіка портретів у поемі м.в. Гоголя «мертві душі»», 2012 рік

З предмету Література · додано 26.04.2014 17:42 · від Татьяна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Портрет як засіб характеристики зовнішнього та внутрішнього вигляду персонажа 1.1. Портрет і його композиційні особливості.5 1.2. Роль портретів і опис світу речей і інтер’єру як складового доповнення до характеристики персонажу.9 Розділ 2. Специфіка портретів у поемі м.в. Гоголя «мертві душі» 2.1. Жанр та сюжетно-композиційна своєрідність поеми.16 2.2. Портретні особливості героїв твору «Мертві душі».23 Висновки.36 Список використанних джерел.37

Висновок

В творі «Мертві душі» кожен герой володіє своїм особливим, неповторним виглядом, який ніколи не дозволить змішати його з яким-небудь іншим дійовою особою. Не розгортаючи усього розмаїття індивідуальних особливостей героя, письменник виділяє в портреті основне, характерне. Художній портрет в поемі відрізняється скульптурної чіткістю, чітко висловленої акцентуванням провідних рис. Геніальна сила портретних зображень, створених Гоголем, полягає в тому, що портрет для нього є ключем до внутрішнього світу героїв.
Для Гоголя зовнішній малюнок образу служить для розкриттю характеру, вираження великих філософських і соціальних узагальнень. Різке до карикатурності зображення типових характерів поєднується з підкресленістю деталей, що розкривають саму суть. «Статичність» в зображенні поміщиків в поемі ще більше посилює нерухомість усього кріпосного устрою, що мертвить, гостріше відтіняє їх внутрішню порожнечу, відсутність в них живого, людяного початку. Саме тому вже самий опис навколишнього оточення, самій зовнішності цих «мертвих душ» дворянського суспільства показує їх соціальну типовість і розкриває їх характер. Гоголь постійно зіставляє у своїх описах і порівняннях людей з речами, з навколишніми предметами, тим гостріше підкреслюючи порожнечу, примітивність всього душевного світу своїх героїв.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?