Курсова робота «Пряме оподаткування та його вплив на підприємство», 2013 рік

З предмету Право · додано 23.04.2014 15:09 · від Оксана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.6 Розділ 1.Теоретично-методологічні засади прямого оподаткування.8 1.1. Пряме оподаткування та його місце у податковій системі України. 8 1.2. Зародження та розвиток прямих податків вУкраїні.12 1.3 Методологічні основи функціонування прямого оподаткування.14 1.4 Світовий досвід у сфері прямого оподаткування.17 Розділ 2. Аналіз прямого оподаткування на матеріалах ПАТ «Київхліб» за період 2010-2012 роки.23 2.1. Техніко-економічна характеристика ПАТ «Київхліб».23 2.2.Аналіз фінансового стану підприємства.24 2.3. Аналіз оподаткування ПАТ «Київхліб».30 2.4. Вплив системи прямого оподаткування на показники фінансово-господарської діяльності підприємства. 34 Розділ 3. Напрями вдосконалення прямого оподаткування.41 Висновок.46 Список використаної літератури.48 Додатки. 50

Висновок

Однією з складових податкової системи України є прямі податки, які пройшли довгий і складний шлях формування і розвитку.
Слід зазначити те, що прямі податки як і будь-які інші мають як свої переваги так і недоліки. Основними перевагами прямих податків є те, що вони сприяють такому розподілу податкового тягаря, при якому більше платять ті члени суспільства, як вищі доходи, тоді, як непрямі податки однакові для всіх і тому означають підвищену долю втрат доходу для тих, у кого він менший.
Також прямі податки зручніші, їх простіше вирахувати, за їх допомогою можна регулювати підприємницьку активність. З точки зору проблем бюджетного дефіциту – прямі податки являються одним з найбільш стабільніших і надійних видів бюджетних доходів, тому підвищення їх питомої ваги стабілізує дохідну частину бюджету.
Основним недоліком прямих податків є їх високі ставки, що негативно впливають на будь-яке підприємство. Високі ставки податків прямо перешкоджають зусиллям підприємств щодо розвитку виробництва і підвищення його рентабельності, після сплати податків у підприємства не залишається коштів на оновлення та модернізацію основних засобів. А це все призводить до банкрутства платників податків, або значно більшою мірою, їх відхід до тіньової економіки.
Якщо ж розглядати структуру прямих податків в Україні, то можна побачити, що на сьогоднішній день вона характеризує переважання податку на прибуток, тоді як у розвинутих країнах світу це навпаки.
Це явище можна розглядати з двох сторін. Якщо більш висока питома вага податку на прибуток підприємств у порівнянні з особистим прибуткових податком, то ступінь переважання податку на прибуток над прибуткових податком з громадян є неприроднім, зумовленим надмірним податковим тягарем, який покладений на підприємства країни.
Виходячи з цього можна сказати, що діюча на сьогоднішній день податкова система – підриває національну економіку і фінансовий стан більшості господарюючих суб’єктів.
На основі проведеного дослідження можна запропонувати наступні напрямки проведення податкової реформи в Україні:
1. Загальне спрощення правової бази оподаткування, забезпечення зрозумілості норм основного законодавчого акту з оподаткування.
2. Зниження рівня податкового навантаження на суб’єктів господарювання.
3.Створення умов для здійснення підприємствами переоснащення основних фондів та оновлення матеріально-технічної бази.
4. Стимулювання здійснення інвестицій, а також направлення коштів на інноваційну діяльність.
5. Скасування безпідставних пільг.
6. Створення раціональної податкової системи, яка забезпечить збалансованість загальнодержавних і приватних інтересів, буде сприяти розвитку підприємництва та нарощуванню національного багатства України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?