Курсова робота «Реформування механізму оподаткування в Україні», 2006 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 06.07.2007 12:16 · від qwerty · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.4 Розділ 1. Теоретичні засади становлення і розвитку механізму оподаткування.7 1.1. Сучасна наукова думка про становлення і розвиток податкових систем.7 1.2. Принципи механізму оподаткування.12 Розділ 2. Формування механізму оподаткування України.16 2.1. Загальна характеристика податкової системи України.16 2.2. Система прямого оподаткування в Україні.23 2.3. Розвиток непрямого оподаткування в Україні.26 Розділ 3. Об’єктивна необхідність та проблеми реформування механізму оподаткування в Україні.29 3.1. Проблеми стягнення податків в Україні.29 3.2. Концептуальні засади проведення податкових реформ.36 3.3. Напрямки вдосконалення механізму оподаткування в Україні.42 Висновки.46 Література.48 Додатки.50

Висновок

Україна як незалежна держава уживає посилених заходів щодо створення міцної фінансової системи. Не завжди подібні заходи мали позитивні результати (причини тут різні), але нинішній уряд надзвичайно зацікавлений у зниженні темпів інфляції, бездефіцитності державного бюджету, збільшенні обсягів мобілізації податків і зборів для фінансового забезпечення вирішення соціальних завдань.

Результативність такої роботи багато в чому визначає діюча система платежів до державного і місцевого бюджетів. У цьому випадку йдеться насамперед про систему, яка забезпечує формування доходів бюджету і характеризується мінімальною кількістю каналів мобілізації коштів у централізований фонд держави, простотою обчислення податків, стимулювальним впливом на розвиток бізнесу і підвищенням ефективності виробництва, гармонійним поєднанням усіх її складових елементів. Навряд чи хто скаже, що зазначені риси властиві нинішнім платежам до бюджету. Просте порівняння з радянським періодом показує, що стан цього питання істотно погіршився, а отже, за наявності зацікавленості, існує значний потенціал для забезпечення прогресу.

Також не вписується у систему податків, але уже за іншими критеріями, спрощене оподаткування, що підтримується багатьма бізнесменами, народними депутатами, вченими і проти якого цілком обґрунтовано виступає Міністерство фінансів України. Станом на 01.01.2006 року в Україні нараховується 1940,6 тис. фізичних осіб-підприємців і 792,2 тис. юридичних осіб, зареєстрованих як платники податків. З них 131,8 тисячі суб'єктів господарської діяльності (дані на 01.10.2006 року) оформили свої відносини з бюджетом за спрощеною схемою. Водночас спрощене оподатковування широко використовується для переведення у готівку і відмивання коштів, проведення інших протизаконних та фіктивних операцій.

Найбільший прорахунок усіх ринкових, у тому числі й податкових перетворень, на нашу думку, полягає в тому, що ні в процесі теоретичного обґрунтування, ні при практичній реалізації стратегії реформувань не враховувався висхідний принцип її максимально можливої (за конкретних умов) соціальної орієнтації. Остання з самого початку мала бути основним змістом радикальних реформ. Її невключення у ряд стратегічних завдань було серйозною помилкою. Лише здійснене подібним чином коригування економічної політики та її складових здатне стати стимулом консолідації зусиль суспільства навколо подальших трансформацій.

Останнім часом податкову політику характеризує пошук компромісу економічних інтересів усіх учасників податкових відносин. Разом з тим, привертає увагу певна обмеженість цих процесів, а значить, їх помилковість. Такий пошук фактично розуміється як встановлення сукупності переважно адміністративних заходів подолання протиріч між інтересами. При цьому мова йдеться, насамперед, про інтереси держави та платників податків – юридичних осіб. Коріння таких поглядів – у недооцінці вирішальної ролі людини в житті та виробництві. Стосовно фізичних осіб положення залишається критичним.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення