Курсова робота «Шляхи вдосконалення управління сільськогосподарським колективом», 2007 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 03.07.2007 08:38 · від Dimich · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ з Розділ 1. Теоретичні аспекти управління персоналом 5 1.1. Характеристика методів і стилів управління 5 1.2. Організація управління в сільськогосподарських підприємствах 9 1.3. Вимоги до керівника і його роль в розвитку аграрного виробництва 12 Розділ 2. Аналіз сучасного стану управління в Господарстві 16 2.1. Організаційно-економічна характеристика ДП "Інтерагросистема" 16 2.2. Аналіз стилю управління, що використовується в господарстві та оцінка діяльності керівника 20 2.3. Дослідження залежності продуктивності праці від заробітної плати 23 Розділ 3. Шляхи вдосконалення керівництва Колективом дп "інтерагросистема" 25 3.1. Напрямки поліпшення існуючого стилю управління 25 3.2. Перспективи зростання рівня професіоналізму і кваліфікації керівників. 28 3.3. Економічна ефективність запропонованих заходів 31 Висновки і пропозиції 34 Список використаної літератури 36 Додатки

Висновок

На основі досліджень, які були проведені в курсовій роботі можна зробити висновок, що дочірнє підприємство "Інтерагросистема" має дуже високий ресурсний і в тому числі трудовий потенціал, але на сучасному етапі своєї діяльності воно зіткнулося з проблемами, а саме недоліки в системі управління і орієнтація керівника на застарілі методи керівництва не давали змоги розширити можливості наявних ресурсів, підвищити ефективність їх використання. Оскільки як вже зазначалось успішне управління персоналом на підприємстві є джерелом прогресу і залежить від кваліфікації і професіоналізму управлінців, визначається їх розумовим і творчим характером, то беручи до уваги недоліки в підприємстві пропонуються такі основні шляхи вдосконалення управління колективом:

- формування принципово нової кадрової політики;

- деякі зміни в структурі управління і організаційній структурі;

- проведення атестації керівника і спеціалістів, яка стимулюватиме підвищення кваліфікаційно професійного рівня управлінського персоналу й відповідальності за досягнення високих показників соціально-економічного розвитку

персоналу ;

- організація системи безперервного навчання і кваліфікації кадрів

всередині підприємства;

- налагодження співробітництва з науковими і консультаційними центрами,

а також обмін досвідом з іншими підприємствами;

- введення розробленого зразка питань для проведення співбесіди, яка

дозволить зменшити ризик того, що на виробництво потраплять люди, які не

володіють необхідними якостями і не мають професійної освіти чи досвіду.

Також слід звернути увагу на те, що праця керівника повинна відповідно винагороджуватись, щоб у нього була мотивація до постійного підвищення прибутковості виробництва і покращення стану всіх його учасників. Це не лише підвищення заробітної плати, але і довгострокові стимули, які мають за мету мотивувати і винагородити керівника. Одним із таких стимулів є право викупу частини акцій підприємства за пільговими цінами. Ціна акцій у подальшому визначатиметься прибутковістю підприємства і ступенем впливу керівника на його розвиток, тому дане право вважається стимулом.

Судячи з аналізу економічної ефективності запропонованих заходів, вони б дали позитивні зрушення в формуванні нового стилю керівництва, відповідно до нових умов діяльності.

Але важливим фактором, який гальмує впровадження нових стилів управління не лише на даному підприємстві, а загалом в аграрній сфері, залишається те, що органи управління АПК не приділяють належної уваги формуванню і підготовці резервів керівників і частіше формально ставляться до цієї роботи. Таким чином проблеми розвитку програм галузевої професійної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників сільського господарства; відпрацювання підходів фінансування освітніх закладів; посилення інтеграції освіти, науки і виробництва; створення систем оцінки спеціалістів галузі на основі професійних стандартів — все це повинно вирішуватись не тільки на рівні підприємства, але і на загальнодержавному рівні. Вищі органи управління держави, органи управління АПК, кадрові служби всіх рівнів, аграрні освітні заклади повинні діяти узгоджено і цілеспрямовано, лише це дасть змогу забезпечити агропромисловий комплекс кваліфікованими керівника і спеціалістами, що володіють високим рівнем професійної компетентності, і управлінської культури.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення