Реферат «Витоки неолібералізму: нова австрійська школа. Л. Мізес», 2014 рік

З предмету Економіка · додано 10.04.2014 22:35 · від Катерина · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Історична доля неолібералізму 4 2. Ідейно-теоретичні витоки та сутність неолібералізму 7 3. Неоавстрійська школа економічного неолібералізму: погляди Л. фон Мізеса 11 Висновок 16 Список використаної літератури 17

Висновок

Ідеї видних неолібералів Л.Мізес, В.Ойкена, Ф.Хайєка надали досить значний вплив на розвиток економіки кінця ХХ століття. Сучасна цивілізація знаходиться в процесі переходу від індустріальної стадії розвитку своєї промисловості до постіндустріальної, на якій головну роль починає грати отримання, трансляція, обробка інформації.
Неолібералізм уособлює собою новий раціоналізм, відмінний від раціоналізму початку і середини нашого століття, його представники віддають перевагу спонтанної, природної організації економічних процесів.
Під впливом переконань неолібералів в економіці промислово розвинених країнах, починаючи з середини 70-х років почали відбуватися помітні зміни. Великі корпорації стали переходити від жорстких ієрархічних структур управління до гнучких організаціям, створенню венчурних (ризикових) підприємств, центрів прибутку. Ці нові організаційні форми дозволили змінити поведінку гігантів бізнесу в ринковому середовищі, зробити їх більш сприйнятливими до інновацій. Змінилася і стратегія поведінки фірм, все більшою мірою перевагу стало віддаватися підприємницьким стратегіям, наступальних дій, бажанням бути першими на ринку.
Неолібералізм в економічній політиці дав нове дихання малому бізнесу. Якщо раніше малі підприємства орієнтувалися, в основному, на традиційні сфери (сервіс, торгівля тощо), то в 80-і роки нашого століття малий бізнес вступив в область науки, високих технологій. Технополіси, технопарки, інкубатори бізнесу - це ті організації, де формуються, розвиваються, реалізуються наукові ідеї XXI століття. Ринок постає перед нами все більшою мірою як інформаційний простір, а інформація - як новий ресурс економіки, ресурс майбутнього.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?