Курсова робота «Фінансова політика України на сучасному етапі», 2013 рік

З предмету Фінанси · додано 07.04.2014 00:00 · від Михайло · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Сутність та особливості фінансової політики 5 1.1. Сутність, типи та напрямки фінансової політики 5 1.2. Складові фінансової політики 8 1.3. Фінансовий механізм 10 Висновки до Розділу 1 13 Розділ 2. Фінансова політика україни на сучасному етапі 14 2.1. Бюджетна політика України 14 2.2. Грошово-кредитна політика України 20 2.3. Боргова політика України 24 Висновки до Розділу 2 28 Розділ 3. Проблеми у здійсненні фінансової політики україни та рекомендації щодо їх подолання 29 Висновки до Розділу 3 34 Загальні висновки 35 Список використаної літератури 37

Висновок

«Отже, державна фінансова політика – це сукупність заходів держави з організації та використання фінансів для забезпечення економічного й соціального розвитку країни» [1, c. 207-210].
Головним завдання державної фінансової політики є пошук оптимальної моделі перерозподілу фінансових ресурсів для стимулювання матеріального виробництва та соціального захисту населення. Залежно від тривалості періоду та характеру розв’язуваних завдань державна фінансова політика поділяється на:
1) фінансову стратегію;
2) фінансову тактику.
Перша визначає довготривалий курс держави у сфері фінансів і передбачає вирішення великомасштабних завдань, друга – розв’язання завдань конкретного етапу розвитку шляхом своєчасного перегрупування фінансових ресурсів і зміни способів організації фінансових відносин.
Повторюся, основними напрямами державної фінансової політики в Україні мають бути:
1) сприяння розвиткові виробництва, підтримання підприємницької активності та підвищення рівня зайнятості;
2) мобілізація і використання фінансових ресурсів для забезпечення соціальних гарантій;
3) вплив за допомогою фінансового механізму на раціональне використання природних ресурсів і заборону технологій, що загрожують здоров’ю людини;
4) активізувати інвестиційну діяльність для перебудови, структурної побудови нового господарства;
5) вдосконалити оподаткування і всі фінансові відносини з метою досягнення фінансової стабілізації, оздоровлення фінансів підприємств.
Важливою заслугою теперішнього Уряду є, безперечно, той факт, що їм вдалося все ж таки стабілізувати економіку України. Але поточну фінансову політику держави важко назвати вельми вдалою: з кожним роком збільшується обсяг державного боргу, розвиток регіонів є нерівномірним, рівень життя більшості населення залишається на досить низькому рівні (в Україні 24% населення не дотягує до загальнодержавних середніх стандартів життя, а 16% взагалі живе за межею бідності) і т.д. На фоні всього цього відбувається згортання демократичних процесів.
Фінансова політика держави має бути побудована таким чином, щоб її складові елементи – бюджетна, податкова, грошово-кредитна політики сприяли підвищенню ефективності господарської діяльності кожного підприємства, створювали для нього можливість виконувати плани виробничого та науково-технічного розвитку, соціальні програми.
«Науково обґрунтована фінансова політика держави, продумане використання податкових, інвестиційних і цінових механізмів для стимулювання розвитку продуктивних сил сприятиме прискореному виходу економіки з структурної кризи, стабільному нарощуванню виробництва промислової і сільськогосподарської продукції, збільшенню дохідності підприємств і надходженню коштів до державного бюджету» [20, с. 36-41].

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?